Mersin ulaşımda ‘KentBis’i tercih ediyor

Mersin ulaşımda ‘KentBis’i tercih ediyor

4 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de Adnan Menderes Bulvarı Kültür Parkı sahili yoluyla 6 istasyonda 100 bisikletle hizmet veren KentBis, Mersinlilerin en sevdiği araç için geldi.

KentBis bisikletle yeni kişilerle bisikletle ulaşıma yönlendirilen Mersin Belediyesi, kentte dolaşan yeni bisiklet yolları ile de bisikletle ulaşım için. Bisikletler, özel olarak yazılmak için gelecek olanlardan daha çok tercih ediliyor. Sahil yolunda bisikletler ise 1 liralık ulaşım ile ucuz ulaşımı sağlıyorum. Yaz aylarında ortalama 10 bin kez kullanımda.

“KentB kullanıcı sayısıdır”

Park ve Bahçeler Başkanlığı’nda inşaat şefi işi olarak, Halil Şahin, Mersin’in fiziki yapısı, iklim dostu ve olduğu ile bisiklet kullanımı uygun olduğu, onunla geçen KentB planını işaret ettiğini ifade etti. Şahin, okuyucular için ayrılmış KentBis ile paylaşarak, “Toplam 75 bin kullanıcımız. Aylık ortalama 10 bin kez mevcuttur” dedi. Adnan Menderes sahil yolu boyunca uzanan 6 duraklı sokaklarda de paylaşan Şahin, “Her istasyon arasında 1,5 kilometrelik yerler var. Bu, alışverişin ulaşımı konusunda konusundan faydayı için. İlk istasyonla son istasyon arasında da 7 kilometrelik bir mesafemiz bulunmaktadır” diye konuştu.

“Amacımız spor bilinci ve keyifli zaman”

ŞahinBiniş’in, bölgelerden da bahsederek, “hem ulaşımımızı hem de denizde küçük ölçekliyi gerçekleştirmek. Aynı zamandanın spor bilinciyle, keyifli ve zaman güzel zamanni gözlemlemek. 100 adet bisikletimiz bulunuyor. Her durağımızda ortalama 24-30 arasında park peronumuz bulunmaktadır. 17 adet bisikleti mevcut bırakıyoruz. Dağılımlarını yetkili personellerimiz yapıyor. Boş alan bırakmamızdaki sebep ise park gönderme çekmemeleri. İçinde barındırılan kütüphaneleri yer alıyor” ifadelerine verdi.

Bisiklet sürmenin başlamasından, daha çok kullanıcı tarafından arzulanan bir şekilde kaydeden Şahin Uygun eğitim, öğrenciye de destek. Deniz ortamını, karşılamaya yönelik zamanlamalarıyla birlikte hazırlanmayla, eğitimle okullaları kullanabilirler. Bisiklete binme, hem spor, hem zevkten bir zaman geçirme aracı. Bu arabanın genci yaşlısı yok ve bisikletin modası hiç zaman geçirmez” şeklinde.

“Çok ucuz bir fiyata bisiklet sürebiliyoruz”

Bekir Bıçakçı, “Bu uygulama kullanımı spor yapabiliyorum. Yürüyünce zaman zaman yorulabiliyorum ama bisiklet daha rahat. Sahil boyu uzun mesafe, rahat gezebiliyoruz bisiklet sayesinde. Çoğu insan bisiklete binme yok. Büyükşehir Belediyesinin ulaşım imkanlarıyla, çok ucuz bir sürebiliyoruz. Gayet güzel bir uygulama. Bisikletli yaşam yaşam. Her zaman bunu oynuyor. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK