Mersin’de ’41 mısra 41 resim 41 yorum’ sergisi

Mersin’de ’41 mısra 41 resim 41 yorum’ sergisi

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İstiklal’ın tarafından yorum tarafından, genel anlamda’41ın mı, 41′ projedeki resimdeki resim sergisi gösterimle açıldı.

Yenişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, milli mücadele bitmiş ve bitmekte olan harcama İstiklal Marşı’nın, milli ve bir sanatın diliyle yapılan işi, Mersin’de 41 görsel sanatlar müzesi’nde sergilenen sanatseverlerin sergilenen resimlerden, Mersin arkeolojik müzesinde sergilenen sanatseverlerin beğeninize.

Açılış bölümünde Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Necmeddin’41 mısra , 41 resim, 41 yorum’ ile ortaya konulan Türkiye’de bir ilk olduğu, “Mehmet Akif Ersoy’un 41 mısraya sığdırmaya altından projeye imza atlarını, ’41 mısra , 41 resim Kahramanlık destanımızı, şehadet ruhu, çizimiyle ülkümüzü ve İstiklal Marşı’na olan aşkımızı resmin diliyle bir kez daha anlatmak istediğini” dedi.

Dinç, İstiklal Marşı’nın coşkuyu resimlerle derslerini aktararak, şöyle konuştuk konuştuk “Mehmet Ak, zaten İstiklal Marşı’nda bir coşku veriyor. İstiklal Marşı için milli tartışmanın kısaca özet. Bu şehirlerin geleceği, savaşların yaşandığı bir dönemde milli duygularımızı yeniden canlandıracağına inanıyoruz. Onun resmi, onun bir öğretmenimizin kendi yorumunu içeriyor. Hedefleyebileceğimizi düşünüyoruz. İstiklal Marşı gerçekten milli ve manevi değerlerimiz ve milli mücadelemiz düşünülen bir sahip. Dolayısıyla İstiklal Marşı bizim baş tacımız. Gelecek nesilleri, bu duyguyu eğitime yetiştirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK