Mersin’de başıboş köpek dehşeti: Ağıldaki keçileri telef ettiler

Mersin’de başıboş köpek dehşeti: Ağıldaki keçileri telef ettiler

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Mut ilçesinde başıboş sokak köpekleri girdikleri ağlda 2 keçiyi telef etti, 2’sini de yaraladı.

Olay, ilçeye bağlı Barabanlı Mahallesi’ndeki bir ağlda meydana geldi. Alındığını görene göre, 3 sokak köpeği, Abdullah Kızıl’a ait ağdaki tel örgüleri aşıp küçükbaş sahiplerinin yanına girdi. Köpekler ağılda saldırdığı 4’ü gebe 5 keçinin bazılarını boğdu, bazılarını da parçaladı. Hayvanlardan 2’si ölürken, 2’si yaralı bulundu.

Hayvanları yemlemek için ağla gelen Abdullah Kızıl’ın eşi Ayşe Kızıl, korkunç manzara ile karşılaşırken orada bulunan 3 köpek tel örgüleri aşıp kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen belediye ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri incelemede bulundu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkileri telef olan keçilerinin çukura gömüleceğini bildirdi.

“10 bin lira zararım var”

Hayvanları telef olan Abdullah Kızıl,”5 tane damızlık hayvanımız var idi 4 tanesi bu halde biri kayıp. Buraya hayvanlara geldiğimizde 3 tane sokak köpeği içindeydi. Var olduğumuzla ilgilenmiyoruz dediler.Kayıp hayvanımı arıyorum” dedi.

Ayşe Kızıl ise “Keçilere yem verecektim sabah 9 gibi geldiğimde ağlda 3 tane köpek yatıyordu içinde. Beni binalar kaçışlar. 5 keçiydi biri kayıp 4’ü bu halde. Seve okşaya seve okşaya akşam yemedim sabah geldim bu haldeydi balıklarım” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK