Mersin’de çocukların yarı yıl tatili dolu dolu geçiyor

Mersin’de çocukların yarı yıl tatili dolu dolu geçiyor

5 views
0
PAYLAŞ

Belediye koordinasyonunda yapılan etkinlikler, Anamur, Mut ve Silifke’de çocuklarla buluşturuldu. Sömestr etkinliğinin ilk organizasyonu Anamur bölgesinde yoğunlaşıyor. Anamur Belediyesi Şair Abdulkadir Bulut Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe yaklaşık 300 çocuk katıldı. Etkinliğe çocuk disko ile başlangıç ​​yapan çocuklar, ardından drama oyunları ve kukla show ile keyifli dakikalar kurdu. ?Koca Ayı’nın Rüyası’ isimli tiyatro oyununu da izleyen çocuklar hem sosyalleşti hem de tatil gezisi dolu dolu geçirdi.

Sömestr etkinliklerinin ikinci ve üçüncü istasyonu da Mut ve Silifke ilçeleri oldu. 500 oyunun katıldığı ve Mut Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen etkinlik, masal kahramanları ve son dans ile başladı. Drama oyunları, çocuk karaoke, kukla oyunu, masal kahramanları ve çocuk disko ile devam eden etkinlik, tiyatro gösterimi ile son bulundu.

Silifke Lütfü Vural Sanat Merkezi’nde gerçekleşti ve 200 çocuk ile ailelerinin katıldığı etkinlikte ise drama, tiyatro, çocuk disko ve karaoke gibi eğlenceli etkinliklere yer verildi. Etkinliklerde ayrıca, belediyenin ?Evimiz Atölyesi’ projesi kapsamında yapılan çoraptan oyuncaklar da yıldönümü hatırası olarak çocuklara hediye edildi.

30 Ocak’ta Erdemli Belediyesi Kongre Merkezi’nde devam edecek etkinliklerin, 31 Ocak’ta Aydıncık Lütfü Elvan Kültür Merkezi’nde, 4 Şubat’ta Mersin Palm City AVM’de ve 5 Şubat’ta Tarsus’ta Tarsu AVM’de düzenleneceği kaydedildi .

Etkinliğe katılan çocuklardan Beyza Birgül Alp, Etkinlik güzel geçti. Dans ettiklerini, anlattıklarını söyledi. Güzel düşünülmüş. Buraya kardeşlerim için geldim, ama benim için de güzel geçti. Etkinlik koruyucuları olduğu için daha iyi oldu? dedi.

Velilerden Ezgi Ongun, çocuklarla birlikte ailelerin de eğlendiğini ifade ederek, ?Bütün etkinlikler çok oluyor güzel. Çocuklarımız eğleniyor. Biz de birlikte, aynı şekilde eğleniyoruz. Vahap Seçer başkanımıza 10’a 10 puan. Çok teşekkür ediyoruz? diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK