Mersin’de depremzede çocuklara kitap hediye edildi

Mersin’de depremzede çocuklara kitap hediye edildi

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin deprem felaketi nedeniyle kente gelen ve geçici barınma merkezlerinde kalan bölgeye yönelik hizmetlere devam ettiği belirtildi. Çocuklara okuma alışkanlığı edinme ve farklı kitaplarla buluşmalarını sağlamak amacıyla da kenti gezen Belediye Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gezici Kütüphane Otobüsü ‘Kitobüsün’ Durağı, Erdemli Halindeki geçici barınma merkezi oldu. ‘Kitobüs’ ile barınma merkezinde kalan çocuklar hikaye ve boyama kitapları ile boyama kalemleri dağıtan Büyükşehir personeli, çocuklar ve yetişkinler için de roman kitapları dağıttı.

“Çocukların bu tür farklı ihtiyaçları vardı”

Geçici Barınma Merkezinde gönüllü öğretmenlik yapan Fatma Saygı, “Bugün çocuklar için, yaşlarına uygun kitap dağıtıldı ve çok mutlu oldular. Büyük yaş gruplarımız için de roman türü kitaplar dağıtıldı. Kreş yaş muhafazaki miniklere de boyama kitapları ve boyama kalemleri verildi” dedi.

Misafirleri ve özellikle de çocukları, depremin oluşturduğu etkiden bir nebze de olsa uzaklaştırmak için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyleyenler Saygı, “Çocukların zaten böyle farklı ihtiyaçları vardı ve şu çok mutlular. Çocukları mutlu olduğu için, Vahap başkanımıza da buradan çok teşekkür ederiz” kullanım kullandı.

Kitobüsten kitap alan Nazlı Dağlı ise “Burada kitap dağıtıldı, ben de kitap aldım. konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK