Mersin’de dolandırıcılık operasyonu: 2 tutuklu

Mersin’de dolandırıcılık operasyonu: 2 tutuklu

3 views
0
PAYLAŞ

Sakarya’da araç almak isteyen bir kişi ile aracını tutmak isteyenler bir kişi 495 bin 500 lira değerinde dolandırılmaktan oğul ve kurtuldu. Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu Mersin’in Tarsus’a bağlı 2 şüpheli görevli mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre, şüpheliler, Sakarya’da araç almak isteyen RTK ile araç sahibi G.K’yi ayrı ayrı arayan dolandırıcılık için harekete geçti. Aracı alacağını düşünen RTK’de 495 bin 500 TL şüpheli şüpheli AZ adına transfer etti. Dolandırıldığını anlayan mağdurun durumu polis beyanı üzerine şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı. Mersin Tarsus Şehit Kerim Mahallesinde bulunan banka şubesinden 495 bin TL’lik parayı çekmek için gelen şüpheli AZ , polis ekipleri tarafından banka bünyesinde yakalandı.

Şüpheli A.Z’nin yakalanmasından sonra diğer şüpheli S.D’ye gitmeyi öğrenen ekipler devam etti. A.Z’yi gözlem altına alan polis S.D’nin de gelmesi bekleniyor. Ekipler, S.D’nin de gelişiyle birlikte 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Öte yandan, banka tarafından 495 bin 500,00 TL paraya bloke algılama öğrenildi.

Emniyette ifadesi alınan şüpheliler AZ ve SD sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Ayrıca, şüphelilerden A.Z’nin kasten yaralama, S.D’nin ise 4 farklı ilde kalıcı dolandırıcılık suçlarından kaydı olduğu belirlendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK