Mersin’de ‘dublör’ yöntemiyle dolandırıcılık yapan 3 şüpheli gözaltına alındı

Mersin’de ‘dublör’ yöntemiyle dolandırıcılık yapan 3 şüpheli gözaltına alındı

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de ehliyetini çaldıkları şahsın adına ‘dublör’ yöntemiyle telefon hattını çıkararak 100 bin lira banka kredisi olmak üzere 115 bin lirasını dolandıran 2’si kadın 3 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan kollara göre, polise bölümleri Ç.A. adlı şahıs, sosyal medya üzerinden tanıştığı bir kişinin ehliyetini çalarak adına sonuç olarak telefon hattı üzerinden banka hesabındaki 15 bin lira ile farklı bir bankadan 100 bin lira kredi çekildiğini belirten şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, müşteki Ç.A.’nın sosyal medyadan gördüğü bir kadın tarafından ehliyetinin çalındığını ve bu kişinin de çaldığı ehliyeti RUY adlı kişilere götürüldü. RUY’nin ise şüpheliye şüpheli bir şahsı ‘dublör’ olarak Ç.A. adına telefon hattını tut, o hat ile ‘e-devlet’ şifresine tanımlı telefon numarasını değiştirip, müştekiye evi şahsı ile birlikte banka şubesine giderek 100 bin lira kredi çekeceği belirlendi. Zanlıların ayrıca Ç.A.’nın hesabındaki 15 bin lirayı da bilgisi dışında hesabından çektikleri tespit edildi.

Elde edilen bilgi birikimi çalışmalarını sürdüren ekipler, 115 bin liralık dolandırıcılık olayına karıştıkları belirtilen YB, RB ve RUY’yi gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden RUY tutuklanırken, diğer zanlılar ‘ev hapsi’ kararıyla salıverildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK