Mersin’de ev ve iş yerleri su basan vatandaşlar: “Her yıl aynı şeyleri...

Mersin’de ev ve iş yerleri su basan vatandaşlar: “Her yıl aynı şeyleri yaşıyoruz”

4 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de sabaha karşı etkili olan sağnak gösterisi kentin bazı ilçelerinde hayatını olumsuz yönde etkileyecektir. Özellikle merkez Toroslar ilçesinde yaşayan, evleri ve iş yerlerini su basan seçerek, “Her yıl aynı şeyleri açıyor” diyerek tepki gösterdi.

Dün gece saatlerinde Mersin merkez Toroslar ilçesi, Akdeniz ilçesi ve Tarsus ilçesinde etkili olan sağnak yağışı, kentte yer yer su baskınlarına neden oldu. Araçların zarar gördüğü, bazı ishale duvarlarının yıkıldığı, ev ve iş yerlerinin su bastığı yağda, gördüğü zor anlar yaşadı. Merkez Toroslar İlçesi Tozkoparan Mahallesinde yaşayan bulmak da su basan ev ve iş yerlerini temizlemeye başladı. Ellerindeki kovalarla içerideki suları temizlemeye çalışan çalışan, her yıl aynı şeyi yaşadıklarını kaydetti.

“Her taraf berbat oldu”

Evlerinin bodrum katını su basan Ramazan Kara, “Ne olduysa gece oldu zaten. Yağmur yağdı, dere taştı, böyle oldu. Derenin üstü kapatılmaz, dere yükünün üstü kapatılmaz. Altına beton dökülüp, üstünü de kapatan dere yükü taşar. girer.Dere yatağının olduğu yer buraya 100 metre gidiyor.Dere yukarıya taşıyor, yoldan geliyor, her tarafı su basıyor.Dere yatağının yeri oldu.Her taraf berbat oldu anlatacak bir şey yok ki.Evin içine bile girmişti” dedi.

“Her gösteride onu yaşamak zorunda kalmak mıyız?”

İş yeri su basan Ali Metin ise “Gece saat 2’den beri uyumadık biz. Gece boyunca evimizle uğraştık. Yıkılan yerlerimiz oldu. Zaten yola çıkmak mümkün değil. Dükkanımızla ilgilenemedik. İçindeyiz.Çok rezil bir durumdayız.Biz onu her gösteride yaşamak zorunda kalmak mıyız? Buna bir bakım bulunması lazım” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK