Mersin’de gençlere ücretsiz fiziki yeterlilik kursu veriyor

Mersin’de gençlere ücretsiz fiziki yeterlilik kursu veriyor

2 views
0
PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor Hizmetleri Dairesi yönetiminde 1,5 yıldır devam eden kurslar sayesinde, son olarak POMEM görüşmesine giren 22 öğrenci 13’ü sınavları geçti. Şu anda sınavlara yönelik eğitimler, hafta içi 3 gün Seyfi Alanya Spor Salonu’nda parkurda antrenman yaparken, cuma günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde 10 kilometre koşu ile kondisyon çalışıyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nde fitness ve kişisel antrenörü olarak görev yapan Serhat Taşman, “Burada fiziki sınavlarına kurallarına göre, ücretsiz destek veriyoruz. Kurslarımız derneği, çarşamba, cuma, cuma günü saat 09.30’da başlıyor. Kursumuz şu anda POMEM, Polis Meslek Yüksek Okulu, Bekçilik, MSÜ, beden eğitim öğretmenliği, astsubaylık ve jandarma sınavlarına yöneliktir. Ölçümleri birebir aynı olan parkurları kullanan ve burada antrenmanlarını yaptırıyoruz. Cumartesi günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde kros koşularımız, kısa mesafe ve uzun mesafe koşularımız var. Orada da arkadaşlarının kondisyonlarını artırıyoruz. Bu kurslarımızın hepsi ücretsiz ve halkımıza açık” dedi.

Taşman, kullanıcılarle birebir ilgilendiklerini belirterek, “Dışarıdaki kurslara ücret ödeniyor. Burada herhangi bir ücret alınmıyor. Adayın hepsiyle bireysel ve branşlar olarak da ilgileniyoruz. Fiziki yeterliliklerine göre antrenman programlarını çeşitlendirebiliyoruz. Kursumuz yaklaşık 1,5 senedir açık. 29. dönem POMEM’de karşılaşmaya giren 22 öğrencimizden 13’ü kazandı. 30. dönem açıklanır açıklanmaz, kursumuzu tekrar aktifleştirdik. Onun da sınavını 1-1,5 ay içinde yapacaklar” diye konuştu.

“Burada çok kaliteli bir eğitim görüyorum”

Beden eğitimi spor yüksek öğretima kısıtlamaları Taylan Özgür Korkmaz, “Bu kurs sosyal medyada gördüm. Burada çok kaliteli bir eğitim görüyoruz. Kendi alanımızda parkur için kesinlikle gerekli ve yeterli yönetimini düşündüğümüz” şeklinde konuştu.

Kurstan çok memnun olduğunu söyleyen Şevval Sıla Soylu, “Lisans mezunuyum. POMEM sınavlarına hazırlanıyorum. Pazartesi, çarşamba, cuma günü geliyorum kursa. Dışarıdaki kursu araştırmıştım. Hem yüklenmeleri hem de genellikle akşam saatlerinde oluyor. Belediyemiz bize ücretsiz bir imkan vermiş, o yüzden ben de bu kursu seçtim. Antrenörümüz de gerçekten çok iyi ve disiplinli. Parkurumuz POMEM’deki parkurla aynı. Hocamız gerçekten ölçülerine kadar aynı ayarlıyor ve çok kısıtlı” ifadeleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK