Mersin’de sahipsiz hayvanların bakımları yapılıyor

Mersin’de sahipsiz hayvanların bakımları yapılıyor

1 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, ‘pet kuaför’ hizmetleriyle sahipsiz köpeklerin bakımlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

Tarımsal Hizmetler Dairesi hizmet veren Kaşlı Geçici Bakımevinde, yetkin personel tarafından yetiştirilir. Hem barınakta tutulan misafir edilen patili dostlar hem de yaşama sahip olmayan hayvanlar için verilen evcil hayvan kuaför bakımı, tırnak bakım, yıkama ve tüy taramayı kapsıyor. Bir süre devam eden kuaför hizmetini, bu eğitimli kişisel gerçekleştiriyor. Mevsimsel olarak yapılan bakımların dışında, ihtiyaç halinde bakım bakımı yapılır.

Sokaktaki patili dostların hijyenik ısıtıcı Büyükşehir Belediyesinden

Patili dostların yaz ve kış mevsimlerini içinde yaşamak için yapılacaklar planlarında bir yerde yaşamaktayken, aynı yaşamda yaşamda bulunan dostları da kapsıyor. ‘Alo 185’ ve ‘Teksin’ uygulamasındaki pet kuaför içinde bulunabiliyor.

Hijyenik bakım için Kaşlı Bakım Geçicievine patili dostlar, önce geliyor. İhtiyaç halinde kullanıma sunulan patili dostlar, uygun hale getirilecek alana yeniden bırakılıyor.

“Onlarca canımıza temizleme işlemi yapıyoruz”

Kaşlı Geçici Bakımevi ve Rehabilistayon Merkezinde görev yapan Uzman Veteriner Hekim Mustafa Ersen Bebek, pet kuaför hizmetinin detaylarını paylaşarak, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi olarak kuaför hizmetimizi planlıyoruz. Canlarımızın başını örtmek bizleri yürütüyoruz. Ayrı ayrı bir ünite olarak, iki sefer epilasyon işlemleri yapılır. Sahipsiz olmayanları kalmayacakları, tıraşlarını biz üstleniyoruz. Onlarca canımıza ameliyat yapıyoruz” dedi.

Sahipsiz bakım, temizlik, temizlik işlemleri yapılıyor

Pet kuaför hizmetini sahipli patikalar için yapma yapmadıklarını Bebek, “Bu araçlarda sahipsiz olarak terk gelen hayvanlarımızda veya başı boş, yardıma ihtiyacı olan hayvanlarımıza yapıyoruz. Sahipli hayvanlarımız için böyle bir hizmetimiz bulunmuyor. Sahipsiz can, temizlik, temizlik yapıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK