Mersin’de yaş almış vatandaşlar 80’ler etkinliğinde bir araya geldi

Mersin’de yaş almış vatandaşlar 80’ler etkinliğinde bir araya geldi

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 80 yaş ve üzerindeki yönetim, yürütme 80’ler etkinliği ile bir araya getirdi. İlk kez düzenlenen etkinlikte bir araya gelen yaş almış, bir yandan kendi aralarında sohbet ederek bağ kurarken diğer yandan da satranç, pilates gibi spor etkinliklerine katılım sağladı.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliği ile 80 yaş ve üzeri bireyler gerek boyutsal, gerekse de psikolojik nedenler ile toplumsal yaşamda yer kısıtlama amacı ile kullanım alanları 80’ler işletim muhafazası, 80 yaş ve üzeri evlerinden özel olarak binası, Kadın Dairesi Başkanlığı ‘na bağlı sanat merkezinde düzenlenen etkinliklere katılım sağlayanlar. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu da 80 yaş ve üzeri ikamet ve sanat merkezinde her hafta ağırlamanın çeşitleri çok mutlu olduğundan söz ederek, “Sizler de memnun olursanız, size araç gönderip evlerinizden alma, buluşma bir günü sosyalleşmeniz için fırsat fırsatınız olur. Eğer sizi bu olursa, bizi de çok mutlu eder” dedi.

80’ler etkinliğine katılanlardan Işık Öztürk,“Yaşlıların sosyalleşmesine olumlu değerlendirmem. Devamını tebrik ederim. Bizler de hiç ayrılmak istemiyoruz. Yoksa belirli bir yaşın üzerine gelen insanlar, evde kalıyoruz ve çıkamıyoruz. Hem maddi olarak hem de yaşlılığın çocuklarındaki sıkıntılardan dolayı böyle uzaklara gitmeye sosyalleşemiyoruz. Dağıtım merkezleri için Vahap Bey’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etkin katılan çocuklardan Türkan Akkaya ise “Bu zamana kadar ne gördüm, ne işittim, ne de kalıyor. Böyle bir gün bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Burada arkadaşlarımızla buluştuğumuz için çok memnunuz. Yeni arkadaşlar edindik” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK