Mersin’de yaşayan Ruslar, Mezitli Dayanışma Evini gezdi

Mersin’de yaşayan Ruslar, Mezitli Dayanışma Evini gezdi

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de yaşayan insanları konuşan topluluğa sahip olmak, Mezitli Belediyesinin ihtiyaç sahibi olmakla hayırseverleri bir araya getirdiği Dayanışma Evini ziyaret ederek, çalıştırma hakkında bilgi aldı.

Dayanışma evi sorumlusu Pelin Yalman ve gönüllü Süreyya Özdemir ile sohbet eden, Rus gazeteciler, gönüllü çevreci Elena Volodina, Mersin Rus Cemiyeti kurucusu, gönüllü Alena Dyakonova ve Mersin Plaj Voleybolu örgütü Can Özdemir’in de aralarında olduğu Rus topraklarından gelen topluluk üyeleri, yardım malzemeleri düzenlemeleri , temizlenerek gruplara hizmet ve ihtiyaç sahibine işlemlerin tamamlanmasıyla sona erdi.

Sosyal medya aracılığıyla her türlü kullanım artıları veya kısıtlama kıyafetlerin dayanışma evi toplanarak gönüllüler temizliği, yaş ve kategorilerine göre değerlendiriyor ve mahalle muhtarları içinden ile ihtiyacı sahibi istediği kişiye ulaştırılması konusunda çok hassas bir sürecin yürütüldüğünü ifade eden Süreyya Özdemir, “Biz yardım etmek isteyen görevlilerden iyi Ebeveynin değerlendirilmesinin yanında ihtiyaç sahibinin rencide edilmemesi konusunda çok hassas davranıyoruz. Vatandaşlarımızda bunu algılayan rahatlık ile gelen eşya ve kıyafetleri alabiliyorlar. Bakımdan geçiriyoruz, evimize götürüp yıkıyoruz, ütülüyoruz ve ihtiyaç sahibine en hijyenik şekilde ulaşmasını izliyoruz. Bu kullanım sağlıklı bir şekilde muhafaza adına mahalle muhtarları ile görüşerek tespitte bulunma ihtiyacı sahibini veri tabanımıza kaydediyoruz. Sonra onların belirli listelerini randevu alarak ailesinde bulunan kişi başına ihtiyacına göre en az üç parça kıyafeti paketleyerek teslim ediyoruz. Başkanımız Neşet Tarhan da bu konuda son derece hassas davranarak bu gezintiyi gizlice çevreleyen konuda içeride destek oluyor” dedi.

Kişilerin konuştuğu toplulukları de Mersin’de ihtiyaç sahibine ait eşyalara ve eşyaya yardım eden tek belediye olduğunu dile getirmek, özellikle gönüllük ve dayanışma kavramı konusunda düşüncelerini dile getirdiler. Daha önce Başkan Tarhan’ı ziyaret ederek başta sahillerin temizlenmesi olmak üzere olmak üzere, kültürel, spor ve sosyal işbirlikleri konusunda karar aldıklarını söyleyenler Ruslar, bu grup dayanışma evinin çalışmalarını içtenlikle görmek istedikleri de ilettiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK