Mersin’de YKS’ye girecek depremzede öğrencilere rehberlik desteği

Mersin’de YKS’ye girecek depremzede öğrencilere rehberlik desteği

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentte bulunan ve YKS’ye girecek olan depremzede rehberlik desteği görüntüleri olduğu bildirildi.

Tüm imkanlarını deprem felaketini yaşayanlar için seferber eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e gelen depremzede depolamaları de unutmadığı belirtildi. YKS başvurusunun devam etmesinin nedeni ile büyükşehir belediyesine bağlı kursne merkezlerine kayıtlı çocuklar ile halk kart sahibi ailelerin çocuklarına rehberlik hizmeti, kentte bulunan depremzede onlara de hizmetine sunuldu.

“YKS’ye nasıl başvuracakları konusunda yardımcı oluyoruz”

Çalışma hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü kılavuzunden Ezgi Aslan, Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri olarak Tarsus’tan Anamur’a kadar olan kurs merkezlerinde ve geçici barınma bölgelerinde olan içerir, 8-23 Mart tarihlerini içeren YKS başvuru işlemi destek hesabı belirterek, “Bu süreçte gerekli Kurs Merkezimize çocuklara, kullanımda de geçici barınma bölgelerindeki YKS’ye başvuracaklardan nasıl başvuracakları konusunda yardımcı olacak” dedi.

Depremzede öğrencilerin, başvuru gözlemleri afet bölgesinden geldiklerine dair butonu mutlaka galaksilerinin galaksilerini çizen Aslan, Mersin Büyükşehir Belediyesinin, halk kart sahibi ailelerin çevresinde ile büyükşehir belediyesi kurs merkezlerine göçmenlerin YKS başvuru ücretlerini ödediğini de sözlerine ekler.

“Başvuru konusunda bilgi verdiler”

Verilen hizmetten yararlanan depremzede öğrencilerden Mediha Koca, rehberlik öğretmeninin yardımcı olabileceklerini ilettiğini sürdürüyor, “Bu sayede derslerime çalışabileceğim, üniversite sınavına hazırlanabileceğim. Başvuru konusunda pekm yoktu. yardımlar yapmaları çok güzel.Bu süreçte benim eğitime dersleri vardı, buna da yardımcı oldular” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK