Mersin’den genç basketbolcular, gelişim kampına katıldı

Mersin’den genç basketbolcular, gelişim kampına katıldı

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Basketbol Kurslarında eğitim gören Sidre Çelik ve Lina İnan, ‘FIBA Gelişim Projesi’ merkezinde ‘Gelişim Kampına’ katıldı.

Kocaeli’de 25-29 ocak tarihleri ​​arasında Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) koordinatörlüğünde düzenlenen FIBA ​​Altyapı Gelişim Projesi çerçevesindeki 1. Ulusal Basketbol Kampına katılan 14 yaşındaki Sidre Çelik ve Lina İnan, elde ettikleri başarıla hem ailelerini hem de büyükşehiri gururlandırdı. Başarılı sporcuların hedefinin ise, ilerleyen süreçte Milli Takım kadrosuna dahil olabileceği belirtildi.

“Sporcularımızla çok uzun ömürlü çalışıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde antrenör olarak görev alan Eren Yılmaz, genç sporcuların başarılarından dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Bizler boyutlarını spora kazandırıyoruz. Aynı zamanda onlara müsabakalara hazırlıyoruz. büyük emek harcayarak bu tabi dereceye varmak.Burada sadece bizim emeklerimiz yok.Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bize büyük imkanlar olmasın, bu başarıları elde edemeyiz.

“Başarılarımıza bir yenisini daha ekledik”

Büyükşehirin spor alanındaki başarılarına bir yenisini daha dahil olan yapılarının gökyüzü çizimleri Yılmaz, “Sporcularımız, Türkiye Basketbol Federasyonu koordinatörlüğünde düzenleyici ve FIBA ​​Altyapı Gelişim Projesi çevresindeki 1. Ulusal Basketbol Kampının kadrosuna davetler. Geniş bir kadroydu bu kadroydu. Geçen sene de birmuz oyuncu içinde bu kadroda Bu sene 2 sporcu gönderdik. İnşallah seneye 3 sporcuyla devam etmek istiyoruz. Bundan sonra ana kadro açıklanacak ve daha sonrasında uluslararası turnuvalar olacak.

“Mersin bir spor şehri”

Büyükşehir sayesinde Mersin’in bir spor şehri olduğunu ve hayata gözlerini yumduğunu vurgulayan Yılmaz, “Mersin’in her yerinde spor şu an aktif durumda. Bu da bizim için mutluluk verici bir şey.Emeklerimizin karşılığını aldık.Aileler de bu beklentilerimiz çok mutlular.Bu da bizim için güzel bir şey.

“Güzel bir tecrübe oldu”

İlk defa kampa katıldığını ve çok heyecanlı olduğunu söyleyen genç sporcu Sidre Çelik, “Bu ilk kampımdı. Bu senenin benim için güzel bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. İleriki senelerde bu tecrübemden faydalanarak, daha iyi oynayacağımı düşünüyorum. Öğrendiğim şeyleri yansıtacağımı düşünüyorum.

“Hedefim A Milli Takımda yer alıyor”

Geçen sene de bu kampa davet edilen başarılı sporcu Lina İnan ise “5-6 senedir basketbol ile ilgileniyorum. Çalışmalar güzel gidiyor, verimli geçiyor benim için. Milli Takımda yer almak’diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK