Mersin’in ilk dijital hastanesi: Silifke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Mersin’in ilk dijital hastanesi: Silifke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in ilk dijital hastanesi Silif Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Tar’tan Anamur’a kadar yoğun da tercih edilirke bir şekilde kullanılmış.

Hastane müdürü Alihan C’yi dijital olarak yetiştirirık, “Hastan üzerindeki kapılarını, kontrol ve süreç planlarından, taburumuz dijital kayıt alınıyor. Bu kağıt minimuma indirerek hem gelecek hem de geleceklerimiz olacak olan özelliklerden kazanıyoruz. Mersin Silke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi O-EMRAM seviye 6, Avrupa standartlarında bir hastane olarak sertifikalandırıldı.

Cırık dijitalleşme yolundaki bu uğurda hasta ve muayenehanedeki kullanımları, hem de hastanedeki kullanımları hakkında anlattık.

Başhekim Mehmet Akkaya ise Silifke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hayata ilklerden birisinin “bölgede geçiş olmuş olduğunu vurgulayarak, “Gece 24:00 a hizmet kadar verilen hastanesinin bu yönü ile Mersin ve Tarsus’tan sonra perifer olarak tasarlanmış Erdemli, Silifke, Gülnar, Mut, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur ilçeleri arasında ilk ve tek olmuştur” diye konuştu.

Silifke ve merkezden daha geniş bir kültüre sahip olmak için gerekli attıklarını belirten Akkaya, şunları kaydetti:

“Bunlardan ilki nöbet geçişi oldu. Silifkeli’de 5 gün gece 24:00 kadar hastanemize muayene ve yeteneklina kavuştular. Engelliler içinde yaşayabilecekleri bir şey var. Mersin’de tek engelli diş üniteli sahibiz. Engelsiz hastane olma yolunda Aile ve Sosyal Hizmetler, Erişebilirlik Bayrağı’nı bünyesinde barındırmaktadır. Evde sağlık birimimizin sahip olduğu sağlık hizmetleri evde sağlık ekibinin bulunduğu yerde sağlık hizmetimiz kapsamında evde sağlık ekibinin sağlık kontrolünden geçirilecek. . Bu hizmetten yararlanabilecek 444 isteyen ya da yakını hakkında bilgi almak için başvuruda bulunacaklar. Sistem üzerinde ziyaret planı oluşturulup kısa bir süre içinde ziyaret edeceğiz.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK