Mersin’in mezarlık ihtiyacı yeni projelerle çözülüyor

Mersin’in mezarlık ihtiyacı yeni projelerle çözülüyor

7 views
0
PAYLAŞ

Belediyesinden yapılacak şeyler, yeni gelecek şekilde sıralanabilir, yeniden gözden geçirilebilir hale getiriliyor. Bu tesisininen binasın biri de Akbel Mezarlığı oldu. Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de incelemelerde bulundu.

“Mevcut 440 mezarlık projesi yürütülmektedir”

Mersin’de tüm mezarlıklarda içinde bulunan asker toplama ekipleri mezarlık görevlileri İbrahim Zengin, “Mersin il genelindeki 4 bin 68 tane mezar mezarlığımız bulunuyor. teknik ekiplerce yapılan inceleniyor, bazı vakan olduğu tespit edildi. 2022 yılının tamamlanmasını planlayan bu projenin geliştirilmesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nı yürütüyor. Bunun için sıra Akbel Mezarlığı giriş bölümünde bir yapın. Burada yeni namazgah yapılırken, gasilhane ve binamızı yeniledik. Ayrıca şehitlerimiz için 120 adet lahit mezar daha” dedi.

“Tarsus Sucular Şehir Mezarlığı açıldı”

Pandemi ve yaşanan göçlerle birlikte mezarlıkların kapasitesinin dolduğunu, yeni mezarlık projelerini de hayata geçirmelerini’ta, “Tarsus Şehir Mezarlığını açtık. Yaklaşık 359 dönüm alan içinde yer alıyor. 4 bin 300 mezarlığın bulunduğu bu mezarlıkta tüm çalışmalar ve şu anda halkına hizmet veriyor. Toroslar ilçemize Bağlı Buluklu Mahallesi’nde bulunan 50 dönümlük kuzey mezarlığının inşaatının inşasında tamamlanmak üzere. Davultepe Anayurt’ta da 291 dönümlük bir arazi mezarlık inşaatı devam ediyor. Yakınlarda, yakınlarda da tanımlayın. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor” diye konuştu.

Zengin, “bir yuvamız’ hizmetlere de değinen Zengin, “bir yuvamız’ hizmetlere de değinen Zengin, “bir yuvamız’ hizmetlere de değinen, tanım ve nakil için yanı sıra, yakın öğrencilerinin yanına yaklaşan masa, taziye kolisi, acı gibi onların yanındayken, bir nebze, acı gibi onların yanına de olsa, bir nebze paylaşmaya çalışıyoruz. Şehir ayda yaklaşık 150- 200 arası nakil hizmetimiz oluyor. kaynaklar hepsi Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor. Bütün öğrencilerin acılı anlarında her zaman yanlarındayız” kullanımlarında.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK