Mersin’in tüm okullarında ‘Yarın Sen de Bir Fidan Dik’ etkinliği

Mersin’in tüm okullarında ‘Yarın Sen de Bir Fidan Dik’ etkinliği

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü karşılamasında, ’21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’ ortalama ile muhtemelen tüm çıkışları ‘Yarın Sen de Bir Fidan Dik’ operasyonu çalıştırılır.

Mersin’de bulunan tüm bölümleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası haftası ‘Yarın Sen de Bir Fidan Dik’ kutlama çerçevesi aynı anda fidan dikimi toplantısı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, söz konusu etkinlik ile öğrencilerin doğadaki sevgisine sahip olmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Öğretmenler olarak yol gösterici olmalarını vurgulayan Koca, “Biz evlatlarımıza örnek ve yol gösterici olmalı, onları doğaya katkı sağlamanın güzelliğini yaşatmalıyız. Bu düşünceyle bugün il genelinde tüm okullarımızda aynı anda gerçekleştirdiğimiz fidan dikimi sorumluluğumuz orman ve ağaç sevgisi işletmemiz adına çok değerli ve amaç bir değer Sahiplendikleri. Emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve sevgili sitelere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK