MESKİ, Yüksek Mahallesini kaliteli suya kavuşturdu

MESKİ, Yüksek Mahallesini kaliteli suya kavuşturdu

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğünün, Tarsus ilçesine bağlı Yüksek Mahallesi’nde içme suyu çalışmaları tamamlandı. Yıllardır artezyen suyu kullanan mahalle sakinleri, çalışma sayesinde kaliteli içme suyuna kavuşmuş oldu.

MESKİ Genel Müdürlüğü, 13 ilçede altyapıyı sürdürmeye devam ediyor. Tarsus ilçesi Yüksek Mahallesi’ndeki çalışma sayesinde, uzun yıllar artezyen suyu kullanan kullanıcı artık kaliteli ve temiz içme suyuna kavuştu. Mahallenin içme suyu tüketimi, yaklaşık 20 yıl önce İl Özel İdaresi tarafından açılmış soruşturmayla karşılanıyordu. MESKİ Genel Müdürlüğünün laboratuvarında yapılan analiz sonuçlarına göre, bölgenin suyunda dönemsel olarak kalite sorunu tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Yüksek Mahallesi’ne 3 bin 200 metrelik İçme suyu hattı döşedi. Berdan İçme Suyu Arıtma tesisinden gelen ve Doğu Ova Grubunun bir kısmı besleyen İçme suyu isale hattında, kapasite ve basınç artırımı yapıldı.

“Mahalle sakinleri temiz ve kaliteli içme suyuna kavuştu”

Yüksek Mahallesi Muhtarı Celal Bolat, “Daha önce su kesintisi ile ilgili çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ama sağ olsun Başkanımız Vahap Seçer, bizi bu sıkıntıdan kurtardı. Çok teşekkür ediyoruz. Yolları açık olsun” dedi.

“Su mikropluydu, içemezdik”

Mahalle sakini Servet Bolat, elektrik gittiğinde sularının da akmadığını belirterek, “Önceden sularımız mikropluydu ve içemezdik. akıyor. Çok memnun kaldık” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK