Mezitli Belediyesine sağlık alanında bir ödül daha

Mezitli Belediyesine sağlık alanında bir ödül daha

4 views
0
PAYLAŞ

Mezitli Belediyesi ve Yaşamı İyileştiriyoruz Çevre ve İklim Derneği adı altında örgütlenen gönüllülerin yürüttüğü ‘Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi’, jüri özel ödülü ile ödüllendirildi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 13’ncüsü düzenlenen ve 45 üye belediyenin 143 projesiyle başvurduğu ‘Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’na, Mezitli Belediyesi de ‘Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi’ ile katıldı. Projeler, ‘Sosyal Sorumluluk’, ‘Şehir Planlama’, ‘Sağlıklı Yaşam’, ‘Sağlıklı Çevre’ gibi 4 farklı kategoride değerlendirildi. Sağlıklı Kentler Birliği, merkez ilçe belediyeleri sonunda Mezitli Belediyesinin ‘Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi’, ‘Sağlıklı Çevre’ kategorisinde jüri özel ödülü almaya değer görüldü.

Mezitli Belediyesi Strateji Geliştirme Birimi Koordintörü Hürrem Betül Levent Erdal ve birim çalışanı Mehtap Kurtuluş Köse, kazanılan ödülü Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a takdim etti. Mezitli Belediyesinin çok farklı alanlarda hayata gözlerini yummasının, ödüllendirilmesinin önemine vurgu yapan Tarhan, daha önce sahip oldukları sağlık alanlarına bir yenisini daha dahil etmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Hem atıkların değerlendirilmesi hem de yerleşik üretime destek vermek amacıyla yaptıkları taahhütlerin ödüllendirilmesinin onları motive eden tüketiciler olan Tarhan, “Son yıllarda art arda gelen felaketlerin oluşturduğu sorunlar karşısında Mezitli Belediyesi olarak, üreticinin yanına olmaya devam ediyor, üreticilerin yüklerini hafifletiyoruz. Üretim yapan çiftçilerimizin sulama desteğinin yanında sıralı ulaşım, lojistik destek, yem, ilaç ve gübre gibi sayısız desteğimiz oldu. Yine Mezitli Solinova Kadın Kooperatifimize destek vererek kent içi tarım mezrasını başlattık. Gelişen teknolojiyle birlikte çalışanlar verimin varlıkları adına Mersin Üniversitesinden değerli hocalarımızın gönüllü destekleriyle kompost dağıtımını gerçekleştirdik. Tüm bunların yanında Biyobozunur Atık Yönetimi Projesi ile kompost üretimine devam ediyoruz. Bu ödülü kazanmamızın çok önemli olması. Özellikle semt pazarlarının hemen arkasında ortaya çıkan bir gün aşırı toplayarak kompost haline getirilmesini Sağlayanı İyileştiriyoruz Çevre ve Yaşam Derneği gönüllülerimize, pazarcı esnafımıza ve işine sahiplenerek ulaşmasını sağlayan kişiselimize teşekkürimi sunarım” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK