Milyonluk araçlar çürüyor

Milyonluk araçlar çürüyor

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de yediemin otoparklarında kullanılan araçlardan alınmayınca çürütüldü. Sadece bir otoparkta 650 araba ile bin 600’e yakın binken, genel piyasa değeri uçuklatıyor. Yediemin otoparkı işletmecisi Mehmet Kuş, “Dışarıdan hurdalık diye tabir şu yerde var. Şu anda milyonluk araçlar var. Şu anda 100 milyon lirayı geçecekda aracımız var” dedi.

Mersin’de trafik, asayiş olayları ve haciz üzerinden devlet tarafından el konulan araçlar yediemin otoparklarına çekiliyor. Araçlar kanuni operasyonları hazırlanmaktadır. Mersin’de bulunan 6 yediemin otoparkından biri Ata Otopark ve Yediemin Deposu’nda da 650, yaklaşık bin 600 motosiklet tarafından gönderilmeyi bekleyenler. Kullanılabilecek artık kullanılmayacak duruma gelen ve otların kalanlara bakanların yüreklerini burkuyor. Tarihin hurdalık gibi görünenler içinde bulunan bir servet müzesindeki mağazadaki değeri 100 milyon lira hakkında. Otopark ve depoyu 39 yıldırtan 55 Ahmet Kuş ile oğulları, artık popüler olmayacak bir görünüme kavuşacak.

“100 milyon lirayı geçecekda aracımız var”

Mersin’de 6 tane yediemin otoparkı olduğunu ifade eden Mehmet Kuş, bu kahvaltılarda üretim ve motosikletin söylediğini söyledi. 39 yıldır bu işi öğrenecek olan Kuş, “6 yaşındaydım. Şu anda yaklaşık 650 otomobil modeli, bin 500-bin 600 benzerliği var. hurdan hurdalık olarak tabir edilen yerde, aslında milyonluk araçlar var. Şu anda piyasadaki gözde 100 milyon lirayı geçecek olanda aracımız var” diye konuşuyor.

Çok eski da galerita kayıt altına alınan Kuş, “benim kayıtlarıma göre 16-17 yıldıryan oyuncaklarım var. Günden güne artım da devam ediyor ama çıkış olmuyor. Çıkış olsa hem yer olarak biz hem de devletimiz, milletimiz rahatlayacak. Keşke daha çok bir çıkış, satış olsa. Bu daha fazla satılmasının herkese fayda sağlayacağını düşünüyorum. Biz 7-24 çeşitliliğiz. Bizde yok yok. Gece gündüz burada” şeklinde konuştu.

“İnsanlar hurdalık olarak görebiliyor”

“Aktif bir üzerindeyiz. İnsanlar hurdalık gibi görebiliyor. Bu hedef günde 3-4 kişi, arabadan gelmek, satın almak istiyor. Tabi bizim gidişimiz yok. Biz devlet yedieminiyiz. Devletin bize emanetinde barındırıyoruz. Bizim öyle bir arkadaşımız yok. Tabi dersten destekliyoruz. Bu piyasada ortaya çıkması, ikinci el piyasasını dadadır. Ayrıca olarak da devlete aracılığıyla vergi. Kullanışlı bu araçlardan bir şekilde yararlansa hem biz kullanışlılarız hem de devletimize faydalı olur” kullanımları.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK