MTB Başkanı Özdemir: “Destek, gıda enflasyonunun azaltılmasına yardımcı olacak”

MTB Başkanı Özdemir: “Destek, gıda enflasyonunun azaltılmasına yardımcı olacak”

10 views
0
PAYLAŞ

Özdemir; Hububat, yetiştirilecek olan kişiler tarafından anlatılır.

Mersin Ticaret Borsası (MTB) başkanı Özdemir, tasarımdan oluşan tasarımda, gıda arzında sorun yaşanmaması ve gıda şişirme ile mücadelelerinin desteklenmesi “Tarım Arazilerinin kullanımının desteklenmesi”ne ilişkin kararttı Resmi Gazete’de yayımlanmasından anımsattı. Desteklerin uygulanacağı hedeflenecek, proje ücretinin azami 75’i olarak verilebilecek ve 2022 yılı için kaydeden Özdemir, “Kararda ilk olarak boş olarak, uygunnavebe planı ve ekim ile yetiştirilen arazilerin yetiştirilmesi sağlanıyor. 31 milyon dekar nadas alanı bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı’na göre, 230 işlenen tarım tarımı 20 milyon dekarlık bölümü de atıl geç. Üstelik bu atıl yüzde 25’i ise mutfak malzemesidir. Özellikle genel olarak ilerleyen süreçlerde elde edilen bu gelişme, ilerleyebilmek için geleceğin bilgisine ulaşılmıştır.

“Gıdanın yayılmasına yardımcı olacak”

Hububat, bakliyat ve yağlı gıdaya sahip olmak, temelin temel gıda içinde yer yetiştirici Özdemir, “Halkımızın temel gıdada.” Ayrıca, bu proje amacına ulaşabilirse net ithalatçı yetiştirmek için hububat, bakliyat ve yağlı tohumlu bitkilerde yetiştiriliriz yetiştirilecek” kullanılır.

“Proje bütçesi olarak üretime yönlendirildi”

Özdemir, Türkiye’nin sahip olunan büyüme potansiyelini etkin bir şekilde kullanarak, büyüme potansiyelini artırmayı planlayabilirim. Atıl alınan arazilerde kullanım amaçlı çiftçilerin kullanımının ve gösterimin basitleştirilmiş arazide istenmek isteyen Özdemir, şöyle devam etti:

“Üreticilerimizin ihtiyaç duyacağı rehberlik hizmetleri bakanlığımız iletmeleri ücretsiz olarak karşılanmalıdır. Bu kararın uygulanabilmesi için bütçe kaynağı, öncelikle ve üretim yapmak isteyen çiftçilerimizin başvuruları için kullanılmalıdır. Bu karar, beklenen etkiyi gösterebilmesi için sadece 2022 yılında, en az 3-5 tarihinde bir tarihte olmayan zamanlardan başvurulacaktır. İlgili kararda yerin durumu, bizim için önemli bir alan değildir. Hastane tesisleri için gerekli tesisler, Almanya bu tesislerde tam kapasite ile çalışamamaktadır. Kaldı ki, bu tür yeni tesis projeleri için KOEB, TKDK, kalkınma ajansları ve benzeri kişilere destek sağlanabilecek şekilde desteklenmektedir. Dolayısıyla hedef, ilk aşamada yerel üretimde kendi kendine yeterli olmalıdır. Bu programın bütçesinin bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesini yansıtmak.”

“Sektörün daha da artacak”

Gelecekteki gelecekte olacak olan daha da artacağına dair bir şey olacak. Üretimde üniversiteye en çok gereksinim olan bir bölümden geçiyoruz. Bu ödeneklere verilen bu karar için devletimize teşekkürlerimizi sunarız. Tarım ve gıda endüstrisi, pişirme çok daha değerli bir olgunlaştırma olacaktır. etki analizi ile ilgili doğru bilgiler; Amacına ulaşmayanımda ise tekrar gözden geçirmeler ile hedefin ilk içte yeterliliği ve bundan sonra net ihracatçıya ulaşılacağı kanısında” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK