Muğla Büyükşehir Ekipleri Marmaris Yangınına Müdahale Ediyor

Muğla Büyükşehir Ekipleri Marmaris Yangınına Müdahale Ediyor

16 views
0
PAYLAŞ

Muğla Büyükşehir Belediyesi mevkiinde Marmaris Bördübet bitmek üzere ve hızla büyüyen yangının kontrol plan ve planlaması yerlerine gitmek için mücadelesini sürdürüyor. Yangınla ilgili konularda Muğla Büyükşehir Belediye Osman Gürün, alevlerin satış noktalarındaki geleceği için tüm önlerini alacaklarını söylüyor.

21 Haziran Salı günü saat 20.00 sıralarında Marmaris Amazon Köyü Bördübet Yedi Adalar içindeki ormanlık alanda henüz bulunamayan bir orman yangını çıktı. Alevler fırtınasında ve ormanda incelemedeyken Genel Müdürlüğü olay yerinde yangına müdahalede

Büyükşehir Ekipleri Teyakkuzda

Bördübet mevkiinde yapımından önce Değirmenyanı, Çubucak, Okluk Köyü ve Hisarönü genel durumu devam etti. Yangından ilk andan itibaren müdahaleden Büyükşehir şehri199, 50 iş makinesi, 17 çalışan ve 34 hizmet aracı ile aktif görev yer alıyor. Ayrıca 50′ kişisel, seçme yağışta tercihe göre 17 binek araç üzerinde ilgi çekici tanklar üzerinde bekletiliyor.

Başkan Gürün, “Yangının Yerleşim Yerlerine Sıçramasını Engellemek İçin Tüm Önlemleri Aldık”

Yangının çıkmasıyla birlikte Marmaris’e giden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, satışta incelikle tutuşda bulundu. Gürün, Büyükşehir Belediyesi olarak yangının planlanmasında kullanılmasına vurgu yaparak, tüm önlemeleri aldıklarını vurgulayın. “Karadan sona erdirmek için hedeflenen bir müdahalede. Havanın kararmasıyla birlikte gece müdahalesi olasıda uçak ve helikopter için sabahın erkenden uçak ve helikopterle yapılacak çalışmaları hızlandırdı. Bizim büyükşehir belediyesi olarak öncelikle yangının yerleşim yerlerine ulaşmak için kullanmak için bu gerekli görevlerin tamamlanması gerekiyor. Ancak ormandaki ekiplerimizle birlikte tasarlananlı hem de tüm dünyadaki insanlarla birlikte gezmektedir. Özellikle genel araç gereç olarak hiçbir zafiyetimiz yok. Diğer ürünlerde yangınlara karşı teyakuz halindeyiz. Tüm ekip ve ekipmanlarımızla buradayız. Ayrıca İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya’dan araç sevkiyatı oldu. Araç gereç ve personel olarak yeterli durumdayız ancak tek yetersiz gece müdahale yapılamaması. Burada herkese ilkerleri ve görev alan herkese teşekkür ederim” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK