Mustafa Sağyaşar 70. sanat yılını Adana’da konserle kutladı

Mustafa Sağyaşar 70. sanat yılını Adana’da konserle kutladı

5 views
0
PAYLAŞ

sanat yılını Adanalı hemşerileriyle sahnede kutladı. Sağyaşar, “70 yıllık sanat ömürleri milyonları müziğe doyamadım ama kendim müziğe doyamadım” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi konser salonları düzenlenen etkinlikte ilk önce Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş, Türk Sanat Müziği konseri verdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da katıldığı konserde sahneye çıkan 91 yaşındaki Mustafa Sağyaşar, Adanalı olarak memleketi ile her zaman gurur duyduğunu söyledi. Bugüne kadar 90’ın üzerine şarkıyı meşhur okuyanlar söyleyen Mustafa Sağyaşar, “Halen onlar dinleniyor. 70 yıllık sanat ömrü milyonları müziğe doyurdum ama kendim müziğe doyamadım” dedi.

Dönemin İzmir Valisi Kutlu Aktaş’ın kendisine İzmir’de bir konuk sahibinin verilmesini teklif veren ancak bunu Adanalı olması nedeniyle kabul etmediğini söyleyen Sağyaşar, kendi adının Adana’da bir konuk olduğunu, bundan dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.

Kendisinden yaşından büyük olan Adanalı merhum Aziz Şenses’in adının Adana’da bir hizmet vermeni 30 yıldır aranan söyleyen Sağyaşar, Başkan Zeydan Karalar’dan bu talebini yerine getirmesini beklemeni kaydetti. Sağyaşar, ”Siz yalvarıyorum Başkan, ne olur Aziz Şenses’in adını bir misafir edininiz” dedi. Sağyaşar daha sonra Aziz Şenses’in “Yenice Yolları Büklüm Büklüm” türküsünü okudu.

Konser Mustafa Sağyaşar ile kızı Ayşe Sağyaşar’ın birlikte okudukları “Eski Dostlar” parçası ile oğlu bulundu.

Konser sonunda Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Karalar’ın özüa bir buket çiçek vermesi Başkan Karalar da Mustafa Sağyaşar’ın elini öptü ve Mustafa Sağyaşar, Mustafa Fidan Vursavuş ve Ayşe Sağyaşar’a plaket takdim etti. Karalar, doyuma teşekkür ederken, Mustafa Sağyaşar’ın Aziz Şenses’in adının bir hizmet verme yönündeki talebinin Adana Büyükşehir Belediye Meclisine ulaştırmasını söyledi. Mecliste çoğunluğun kendilerinin olmadığını hatırlatan Karalar, ”Meclisimiz karar verirse Aziz Şenses’in adınan bir misafir edebiliriz” dedi.

CHP Konsere Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a çiçek gönderdi. Konsere Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Güneş, Kültür Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, TTB Adana Şube Başkanı Selahattin Menteş ile çok sayıda sanatsever katıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK