Mut Vergi Dairesi hizmete açıldı

Mut Vergi Dairesi hizmete açıldı

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Mut ilçesinde malmüdürlüğü olarak hizmet veren Vergi Dairesi artık kendi adıyla hizmete devam edeceği belirtildi.

Mut Vergi Dairesi Müdürlüğü, daha önce Malmüdürlüğü olarak hizmet verdiği Mut Hükümet Konağı’nın 3. katı yerindeki mükelleflere hizmet verecek. Mut Vergi Dairesi’nin açılmasıyla birlikte ilçedeki mevzuatların, birçok mali iş için il defterine gitmek zorunda kalmayacağı ifade edildi.

Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından yapılanması:“Hazine ve Maliye Bakanlığımız (Gelir İdaresi Başkanlığı), Mükellef kanadı gözeterek vergide gönüllü ayarlamayı artırmak ve kaliteli hizmet sunmak üzere hizmet geliştirmede müşavirleri vergisel sorumluluklar konusunda etkin bir biçimde bilgilendirerek. organları mali yönetimi önemli bir işlevi yerine getiriyor. Bu çerçevede Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı olarak görevlendirilmişlerimize daha yetkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığımızın) Olurları ile İlimiz Mut İlçemiz, Mut Malmüdürlüğü şirket faaliyetini gösteren bağlı vergi dairesi kapatılarak bu işletmeden Mersin Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı Mut Dairesi Vergi Müdürlük adı ile Mut Hükümet Konağının 3. katı hizmet vermeye başladı”denildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK