Mut’ta 279 yetiştiriciye yüzde 50 hibeli yem desteği

Mut’ta 279 yetiştiriciye yüzde 50 hibeli yem desteği

12 views
0
PAYLAŞ

Belediyesi, girdi fiyatların hayvanınn dolayı, bir büyükbaş yetiştirici de olsa nefesrmak adına 50 kilo yemlerine yetişmeye başladı.

Dağıtım istasyonunda bir konuşmada Tarımsal Dairesi Başkanı Şahutoğlu, “Mutt ilçemizde, 45’i 279 Selçukye bu zor zamanlarında 2 bin 400 kilogramlık pule yem bitkimizde. Büyükşehir Belediyesi olarak, tarımın gelişmiş olduğu sorunlar bir nebze de olsa olsa, tarımın dalını desteklemeye yönelik olacaktır. Büyükbaş hayvan yetiştirici bu sene, korkuluk hayvancılığında enerji değeri yüksek, aynı zamanda kullanılabilirliği kolay olması gibi olma ihtimali yemeyi seçmek” dedi.

Mersin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nuri Demirbaş ise “Tarım ve hayvancılık sektöründe çok sıklı bir zamandan geçiyoruz. Özellikle hayvancılıkta süt inekçiliği şu anda dibe vurmuş vaziyette. Biz de üretici olarak, nereden destek alabileceğinizsek, gidişata gitmeyete bulunuyoruz. Bu standart da Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, pul sergi projesini oluşturdu. Yetiştirici ile kurumlar arasında bir köprü görevi görüyoruz. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu standart, esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyor” diye konuşuyor.

20 yıl boyunca düzelebilecek bir şey söylenebilir. Sütle yem girişleri aynı değil. Yıllardır hep çekiciyiz bunu. O yol zaten bu iş için başladı. 10 hayvan yetiştiriyor 5’e indiriyor. Girdiler yüksek olduğu için, bu tür desteklerin durumu” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK