“Neden evleri gözetliyorsun” cinayetine 3 tutuklama

“Neden evleri gözetliyorsun” cinayetine 3 tutuklama

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 13 kişiyle ilgili bir çocuğun “neden evlerini gözetlediğiniz” kavgada 1 öldürüldüğü, 1 kişiyle savaşta de yaralananda 3 zanlı tutuklanırken, 5 zanlı adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere durdurulacak.

Edin günü gününe göre olay, 24 Eylül sıralarında Seyhan ilçesi Sakarya Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta yürüyen mahalle muhtarı Semra Ö. (60), YK (13) isimli çocuğun evleri şüpheyle gözetlemiyordu. Bu yolda giden Sinan Ali Y. (40), Semra Ö.’yü gördüğünde, sohbet etti. Sinan Ali Y., anlatabilmek Semra Ö.’yü üstesinden gelebilir. Dönüşte YK’yi görünce, “Sen kimsin? Neden evleri gözetliyorsunuz?” dedi. Çocuk ise iddiaya göre, “Sana ne? Sen bu mahallenin ağası mısın” diye cevap verince Sinan Ali Y. küfretti.

Evine giden YK’nin durumu kabul edilirne anlatması doğrultusunda hasta Emrullah Küsem (37), 3 arkadaşla birlikte mahalleye geldi. Küsem, toplantıya başladı Sinan Ali Y. ve Emrah Yüceer (37) ile Ali Şahin Y. ile tartışmaya. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Ali Şahin Y., Küsem’i kolundan bıçakladı. Küsem’in arkadaşı Cemil Büyükbaş (32) ise Emrah Yüceer’i, yanından bıçakla göğüs ve karnından yaraladı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerinde çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polisin müdahalesiyle sonlanırken, ağır ambulansla yakındaki özel bir hasta kaldırıldı. 26 Eylül günü tedavi kaybetti. Olayla ilgili başlamaan Cinayet Büro Amirliği, kavgaya karışan 8 olayı almayı aldı.

Emniyetteki satın almaktan sonra adliyeye sevkedilenlerden Emrullah Küsem, deneyen Musap Ertaş () ve Cemil Büyükbaş, götürülmeleri mahkemece tutuklanırken karşı karşıyaki Ali Şahin Y., Sinan Ali Y., Hüseyin H. (37), Murat S. ile Kurtuluş D. ( 33) ise adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere üretilemez.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK