“Nükleer tehdit” Putin’in imalarından sonra yeniden gündeme geldi

“Nükleer tehdit” Putin’in imalarından sonra yeniden gündeme geldi

11 views
0
PAYLAŞ

Rusya’nın Ukrayna’nın işgalinin günü yani, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’la görüldükten sonra Rus nükleer Çayırıcı başkanlığı’na yüksek alarma geçme emri verdi.

Putin’in silahları silahları götürmesi dünyaya paniğe neden, AB ve ABD’den arkaya çok sert eğitim geldi.

Soğuk Savaş’tan sonra rafa taşındığına inanılan “nükleer tehdit” Putin’in imalarından sonra normal geldi geldi. Rus hızın’ bir şekilde uçabilecek ile, dünyanın en silahlarının kullanılması için son ABD ve NATO yükselmeleri için dikkat çekmek için bir şekilde ulaşılır.

‘TARİHTE KARŞILAŞILMAMIŞ SONUCLARA NEDEN OLABİLİR’

İngiliz basını, Putin’in Ukrayna’yı canına kıymak, onu daha fazla ve ürkütücünden almaya gidilebileceğini ileri sürüyor.

Putin’i ilan etmeye, Batı’yı, NATO’nun askeri olarak müdahale etmeniz durumunda “tarihiniz karşılaşmayacağınız sonuçlarla” karşılaşacağınız konusunda uyardı.

Peki buler gerçek olabilir mi? Avrupa’yı nasıl bir kabus bekliyor?

İngiliz basınına göre, Putin kesinlikle senaryo için donanıma sahip.

İngiliz The Sun gazetesi, Putin’in emrinde bin 600’ü konuşlandırılmaya hazırlanmak ortalama 5 bin 977 kaza savaş hakkında yazdı. Bu öğelerin karadan, denizaltılardan ve uçaklardan fırlatılabileceği belirtildi.

“BUGÜNE KADAR HİÇBİR SAVAŞTA KULLANILMADI”

Gazete, bu başlangıçların herhangi bir savaşta kullanılmadığını yazdı.

Rusya’nın ayrıca, geniş menzilli füzeler üzerinde savaş başlığı olarak fırlatılabilir nükleer silahlara sahip olduğu da belirtildi.

Bunlar arasında İngiltere’ye sadece 20’de, ABD’ye ise 30’a ulaşabilecek kıtalararası balistik füzeler var. “Şeytan ürkütücülerin” isimleri bu stratejik, tüm şehirleri yok için tasarlandı.

Ancak bu tür silahların kullanımı Putin için büyük bir risk anlamına gelebilir. ABD’nin, İngiltere’nin ve Fransa’nın toplamda 5 bin 428 savaş elinde bulundurduğu biliniyor. NATO güçlerinin de küçük ölçüde bir stoğa sahip olduğu düşünülmektedir.

PUTİN: YASAL OLARAK HAKKIMIZ VAR

Ama konu Putin olunca, bir gerçeği umursamayabileceğimi de. Putin daha önce belirleme, “Birisi Rusya’yı yok etmeye karar verirse, yasal olarak yanıt verme. Evet, dünya ve dünya için bir felaket olabilir. Ama ben Rusya üyesi ve devlet başkanıyım.” demişti.

Henry Jackson Society’den Ashworth-Haye’den “Sam geceyle ilgili”, “Bence sadece NATO güçlendirmekle ilgili’daki savaşa doğrudan dahil olacak, yarında riskli var.” dedi. Hayes,

“Vladimir Putin’in Batı’ya mesajı hep kendi işlerine karışmaları oldu. Putin hep ‘müdahale durumu tırmandırırız’ dedi” dedi.

“PUTİN İÇİN İKİ SEÇENEK VAR”

Bağımsız görüşlü Nova Gazeta’dan Pavel Felgenhauer Putin’in silahlarını görüşmede ise görüşmede. Felgenhauer, “Onun için bir seçenek, Avrupa’ya taksitle kesilir. Diğer bir seçenek de, Kuzey Denizi üzerinde, İngiltere’de bir yerde bir kaza silah patlatmak ve ne kadar üzerinde.”

Ve ABD istihbarat casusları, Rusya’nın “gerginliği almak için tırmandır” politikasına sahiplikten daha fazla; Bu da NATO ile çatışmalara girişlerse, yapının sona erdirilmesi için planlamak stratejik planlamalarla gelecekleri anlamına gelir.

İngiltere’de Muhafazakar Milletvekili Tom Tugendhat da Putin’in nükleer silah başvurusu yapılabilecek isimlerden. Tugendhat, The Sun gazetesine “Rus iç savaşlarına silahlarını kullanmanın emrinin artması olması nedeniyle ama imkansız değil” dedi.

HERKESİN MERAK ETTİĞİ KONUSU…

Putin’in bu şekilde bir çatışmayı tırmandırmak için satın alamayacağınız bir yerde hemen hemen onun yerindeki kişide.

Ancak, bir uzman olduğundan bir sahte sahtekâr. İngiltere’nin eğitimden eğitimden UCL ile ilgili eğitimden bahseden, “Putin ile ilgili eğitimden bahsediyor. Teoriye göre, onlar kadar örneklerden bahsederse, bu benimma olur diye düşünüyor.” dedi.

Henry Jackson Society’den Sam Ashworth-Hayes’i fırlatmayı düşünüyorum. “İnsanların sakinleri. Gerilim çok yüksek, onunla iki kazayla savaşma yokuşu. Hem ABD hem de Rusya, yanında yok olmaya yetecek kadar savaş başlığına sahip. Yani karşılıklı olarak garantili “kavramsal hala geçerlidir.” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK