Öğrencilere operatör ayrımı olmaksızın aylık 10 GB ücretsiz internet

Öğrencilere operatör ayrımı olmaksızın aylık 10 GB ücretsiz internet

3 views
0
PAYLAŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, öğrencilere yeni tanınacak olan haklardan bahsederek, “Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyeti sağlayacağız. Gençlerimize operatör ayrımı olmaksızın aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz. Gençlerin müze ve ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebileceği hem de bakanlığımızın sunduğu imkanlardan faydalanabileceği Genç Kart projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere yönelik projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Bak, “Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyeti sağlayacağız. Gençlerimize operatör ayrımı olmaksızın aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz. Gençlerin müze ve ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebileceği hem de bakanlığımızın sunduğu imkanlardan faydalanabileceği Genç Kart projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

ASANSÖR FACİASI
Bakan Osman Aşkın Bak, Aydın’da Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Güzelhisar Kız Öğrenci yurdunda arızalanan asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş isimli öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu.

Sorumluların adalet önünde mutlaka hesap vereceğini belirten Bakan Bak, ”Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla yaptığımız ortak bir çalışma ile tesislerimizdeki asansörlerimize bir karekod koyacağız. Dileyen herkes o karekodu okutarak asansörün tüm bakım sürecini ve takvimini görebilecek.” dedi.

”Acı hepimizin acısıdır. Evlat hepimizin evladıdır.” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ”Sizlerden ricam kamuoyunu yanıltıcı bilgilerle, sosyal medyada provokasyon amaçlı paylaşımlarla bu meselenin suiistimal edilmesine izin vermemenizdir.” ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK