Öğretmenlikte 33’üncü yılına girdi, şimdi öğrencileriyle görev yapıyor

Öğretmenlikte 33’üncü yılına girdi, şimdi öğrencileriyle görev yapıyor

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de öğretmenlerde 33’üncü çocuklarına giren 3 çocuk babası 57 yaşındaki İsmail Karademir, görev yaptığı iki öğrenci ile mesleğini sürdürmenin gururunu yaşıyor. Öğretmenleri ile aynı öğretim elemanı çalışan öğretmenler de örnek oluyor.

Öğretmenlikte 33’üncü ölüme giren 57 yaşındaki 3 çocuk babası İsmail Karademir, Erdemli ilçesi Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Ortaokulu’nda hem müdür yardımcısı hem de teknoloji ve tasarım öğretmeniliği yapıyor. Yeni öğretimde göreve okul okulunda kısa sürede tüm öğretmen ve öğrencilerin sevgisini kazanan Karademir, 1994 ile 2000 yılları arasında derslere girdikleri alanlara İngilizce öğretmeni Nilgün Sezer ve matematik öğretmeni Mustafa Demir ile aynı görevden ayrılma mutluluğunu yaşıyor. Öğretmenleri gibi öğretmen olan Sezer ve Demir ise diğerlerinden de örnek oluyor. Bu durumu öğrenen öğrenciler de, şimdikilerden de öğretmen olup, öğretmenleri ile birlikte görev yapmak istediklerini kaydetti.

İlk olarak 1990 yılında Bolu’da göreve olumsuz sonuçlara yönelik Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Okul Müdür Yardımcısı İsmail Karademir, “2.5 yıl orada kaldıktan sonra 94 Şubat’ta Erdemli’ye geldi. İlk görev yerim Erdemli’de Sultan Akın Ortaokulu’nda o zaman ilköğretim okulu diye geçerkendu, 19 yaşındaydı. Daha sonra Hacı Ömer Ortaokulu’nda bir yıl öğretmenlik ve idarecilik gittikten sonra Alata Ortaokulu’na atamam yapıldı. 8 yıllık görev süresi dolduktan sonra da 2022 Yılın Haziran ayında Hacı Ömer Serin Orta Okulu’na müdür yardımcısı olarak tayinim çıktı. Yaklaşık 4-5 kayıtları da buradayız. Hizmet süresi olarak da 32 bitti 33’ün içindeyiz” dedi.

“Okulda 200’ün üzerinde eski bölgelerimin boyutları var”

2 kişinin eski öğrencilerinden varlıklarına dikkat çekici Karademir, “45 tane okulunun mevcudu var, 2’si benim eski alanlarından. büyük mutluluk.Bunlar benim manevi evlatlarım gibi. üzerinde eski alanlardamin çocukları var. Şimdi onların öğretmenliğini, idareciliğini yapıyoruz. Geliyorlar görüşüyoruz arada çok büyük mutluluk” ifadesini kullandı.

“Ben de insanlarla birlikte aynı şeyi görev yapmak isterim”

İngilizce öğretmeni olan Nilgün Sezer’de, “Hala öğretmenim olarak alıntı, kendimi de öğrenci olarak görmekteyken. Öğrencilik analarım geliyor. konuştu.

“Onların kolu kanadı altında kuşlar çok daha güvende hissediyoruz”

Öğretmeni ile aynı görevde olmanın mutluluğunu yaşayan matematik öğretmeni Mustafa Demir ise “Nasıl insan ailesinin yanında kendini güvende gördükleri ben hala öyle görünüyor. Biz öyle düşünüyoruz çünkü bizi öyle yetiştirdiler. bir öğrencim vardı, beni aradı ‘Öğretmenim matematik öğretmeni oldum’ dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK