Özel çocuklardan depremzede vatandaşlara +1 yazılı kurabiye

Özel çocuklardan depremzede vatandaşlara +1 yazılı kurabiye

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü, ‘Down Sendromu Farkındalık Günü’ çerçevesini bir algılama yeteneğine daha fazla imza attı. Mutfağa giren en özel şefler, depremden etkilenip Mersin’e gelen misafir için üzerlerinde +1 yazılı dosyalar yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel şefleri kolları sıvadı, mutfağa girdi. Kemiklerini ve önlüklerini takıp, eldivenlerini verilen özel şefler, mutfakta tüm hünerlerini sergiledi. Toplam 7 şef, usta öğretici Durdu Gürbüz ile birlikte mutfakta harikalar yaratılan ve depremden etkilenen insanların yüreklerine dokundu. Birbirinden güzel kurabiyeleri, sevgilerini de katarak yapan özel şefler, kalp ve çocuk figürlü kurabiyeleri, piştikten sonra +1 yazı ile renkli bir şekilde süslendi. Özenle paketlenen kurabiyeler, belediyenin aracılığıyla geçici barınma alanlarına dönüştürülen noktalardaki bir araca ulaştırıldı.

“Amacımız deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımıza bir boyut oluşturmak”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Abdullah Gerboğa, Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında farklı bir etkinlik planladıklarından söz ederek, “Özel mekânlarla birlikte kurabiye yapıyoruz. Operasyon bölgelerinden gelen vatandaşlarımıza bir yapı oluşturmak, onları mutlu etmek. Bu edindiğimiz bilgiler onların ikramiyesini kazanmayı ve aynı zamanda bir hassas oluşturmayı hedefledik. Özel toplantılar bu etkinlik için çok heyecanlılar. Kurabiyelerin deprem bölgesinden gelen tüketima dağıtılacaklarının sahiplikleri. Çok güzel geçiyor. Hem eğleniyorlar hem de bir şeyler üretmenin keyfini yaşıyorlar. Güzel bir etkinlik oldu” dedi.

“Özellerimiz şef dosyaları severkler”

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde usta öğretici olarak görev yapan Durdu Gürbüz de, “Bugün özel şeflerimizle mutfağa girdik. Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımız için tanımlama yapıyoruz. Bugün ayrıca özel bir gün. Bugün gerçekten de çok eğlenceli, çok mutlu. Kurabiyeleri ciddileştirdiler. Deprem bölgesinden gelen arkadaşınıza ikram edilmek de çok mutlular. Keyifli geçiyor” diye konuştu.

“Çocuklar yesinler, hasta olmalarınlar ve iyi olsunlar”

Özellerden şef Habibe Tanış ise, “Biz bugün kurabiye yapıyoruz. Kalp ve bebekli kurabiyeler yaptık. Çocuklar yesinler, hasta olmasınlar ve iyi olsunlar” ifadesini kullandı.

Özel şef Gizem Kaçaman da, “Bugün burada depremzedeler için kurabiye yapıyoruz. Kalp ve insan şekli veriyoruz. Çocuklar üzülmesin, yesinler. Biz de onlar için kurabiye yapıyoruz. Afiyet olsun ve üzülmesinler” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesinden Mersin’e gelen araştırmadan Şamiye Demir ise “Elinize sağlık. Çok mutlu hissettim. Çok rahatınız burada ama içimiz buruk. Yıkıldık. Biz Samandağlıyız, Samandağ yok artık” dedi.

Deprem bölgesinden Mersin’e gelenlerden Eftelya Karaağaçlı da, “Hatay’dan geliyoruz hepimiz. Down sendromlu çocukları gördüğümüz için çok mutlu olduk. Kurabiyeleri getirmişler, çok mutlu olduk. Umarım da mutlu edebilmişizdir” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK