Pozantı’da öğrencilere ücretsiz yemek desteği

Pozantı’da öğrencilere ücretsiz yemek desteği

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’nın Pozantı ilçesinde Şubat ayı boyunca ücretsiz yemek hizmetinden yararlanacak öğrenci gözlemi 991 olacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat faydalarını korumaları için şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok miktarda bulunan projeyi odaklı bir şekilde devam ediyor. Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kademelerinde “Ücretsiz Yemek Hizmeti” hayata geçirildi. Ülke genelinde projeden yararlanan 1,8 milyon olan öğrenci sayısı 5 milyon öğrenciye yükseltildi. Adana’nın Pozantı ilçesinde de 6 Şubat itibariyle 991 öğrenciye ücretsiz yemek hizmetinin verileceği kaydedildi.

Pozantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız, “Bakanlığımızın başlatmış olduğu ücretsiz yemek hizmeti projesi ile ülke genelinde 5 milyon öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verilecek. Pozantı ilçemizde ise taşımalı eğitimden toplam 409 öğrencimiz ücretsiz yemekten bugüne kadar yararlandı. 315, diğer kademelerde ise 676 olmak üzere toplam 991 öğrenciye ulaşacak” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK