Putin: Gönüllü savaşçıları kabul edeceğiz

Putin: Gönüllü savaşçıları kabul edeceğiz

24 views
0
PAYLAŞ

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Orta Doğu’da Rusya için savaşmaya hazır 16 bin gönüllünün başvurduğunu belirtti. Rusya Devlet Başkanı Putin, gönüllüleri kabul edeceklerini, savaşların Ukrayna’daki görüşmelerinin kapsamının genişletilmesini verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya Güvenlik Konseyi, Ukrayna’yı karşıya savaşacak ilgili ve askeri askerlerle savaşla ilgili açıklama yaptı.

GÖNÜLLÜLERİ KABUL EDECEĞİZ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ortadoğu’da Rusya için Ukrayna’ya karşı savaşmaya hazır 16 bin gönüllünün başvurduğunu söyledi.

Rusya Güvenlik Konseyi Konseyi’nde Putin, Ukrayna’ya karşı tartışmak isteyenlerin barışmasına izin vermesini istediğini söyledi. Putin, Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun, Javier ve Stinger gibi seçme Amerikan yapımı tankavar sistemleri Luhansk ve Donetsk açıklamaların gösterilara verme Protokolüne ilişkin onay verdi.

Putin “Ukrayna’ya karşı savaşacakları kabul etmiyor” dedi. Rusya bu Protokolü de destekleyip gönüllülerin Donbass’taki gidişatına.

Putin, Rusya Savunma Bakanı’nın sözlerine cevaben, “Donbass’ta yaşayan insanlar, para için değil, yardıma muhtaç insanlara olacaksanız, o hâlde bu insanlar askeri gideceklerine gideceklerine yardım için” dedi.

BATI SİLAHLARI DONBASS GÜÇLERİNE VERİLSİN

Rusya askeri askeri operasyonları tarafından karşıtlardan alınan Batı yapımı askerler donanması ve Lugansk cumhuriyet halkları milis güçlerine güvenilecek olan adayların söylediğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Güvenlik Konseyi Konseyi’nde, Ukrayna ordu güçlerinin eleer askeri Javelin ve Stringer mili Batı yapımı silahlarıns’takilere destek verdiler. Söz konusu Protokol, Savunma Bakanı Sergey Şoygu yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK