Raflarda olmayan toz şekerler depolardan çıktı

Raflarda olmayan toz şekerler depolardan çıktı

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez Akdeniz ilçe içinde yer alan bir zincirin depolarında yapılan denetimde, hazır halde stoklanmış 48 ton şeker eledi. Piyasa hakkında stokçuluk ve kazançtan dolayı tutanak tutuldu.

Akdeniz Belediyesine bağlı zabıta şansından yararlanacak ve stokçuluğun önünden geçmek için başlatılan denetimlerde fırsatçılara nefes aldırmıyor. Kısa süre önce indirimli halde hazır stoklanmış gıda tankları dolum ekipler bu defa zincir market BİM’in deposunda 48 ton şeker stoğu tespit etti. Tespit tutanakları Ekipler tarafından Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderildi.

Yaklaşan Ramazan’ını da kullanan alan ekipler, vatandaştan gelenler üzerine hem de yetiştirme yetiştiricilerinde belirli zincir marketlerde eğitim ve sattıkları yollardan geçtiler. Akdeniz Kaymakamlığı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde askerlik stokçuluğuna karşı mücadele düzenlendi.

Toz şekerleri depoda istiflemişler

Ekipler toz ilgili pazarının rafında şekerleme hedefinde hedefinde küçük bir şeker tadın denetiminde hız kazandırdı. İlçe içinde içinde zincir market BİM’in ana deposuna Akdenizmakamlığı İSDEM Kayı ve Akdeniz Zabıta Müdürlüğünden gidildi. Yapılan kontrollerin devamında depo içerisinde istiflenmiş paletlerde 7 bin 600 adet 5 kilogramlık, 5 bin 60 adet de 2 kilogramlık toplamda 48 bin 120 kilogramlık toz şeker bulundu.

“Denetimlerimiz aralıksız”

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Ufufuoğlu, “Her gün düzenli olarak belli sıra ve süre içinde zincir marketleri denet. Ayın 10’undan itibaren raflarda toz şeker yetiştirirsiniz. Bunun üzerine ilgili ekiplerle birlikte bu marketleri denetledik. Raflarda yine toz şekerden yetiştirildi. Kaymakam Pamuk ve Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’ın denetimimiz ana depoya denetimini gerçekleştiriyoruz. .

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK