Ramazan’ın gözde tatlısının yapıldığı bal kabağına talep arttı

Ramazan’ın gözde tatlısının yapıldığı bal kabağına talep arttı

6 views
0
PAYLAŞ

Adana Kozan’da üretilen ve çevre illerden talep gören, tatlısı ve yemeği ile şifa deposu olan bal kabağı yeniden üreticisinin yüzü güldürdü. Özellikle Ramazan ayında iftar sonrası tatlı olarak tüketilen bal kabağına talep yoğunluğunun olduğu belirtildi.

Adana’nın Kozan ilçesinde yüzlerce dönüm arazide üretilen ve şifa deposu olan bal kabağında yaşanan asrın depremi ile birlikte duran satışlar yeniden sahnea geçti. Ramazan sofralarında tatlı olarak tüketilen ve çocuklar için şifa deposu olan balkabağı satışlardaki yapılandırma ile üreticisini sevindirdi. Tatlı olarak tüketilen ve içerisinde A, C ve E vitaminlerini barındırması ile yüksek oranda besleyici olan bal kabaklarının evinden yoğun ilgi gördüğü ifade edildi.

Yaşayan yıkıcı deprem ile birlikte satışların bir ara unsurunu hatırlatan üretici Battal Yavuz, “Deprem öncesi çok kalıbı. Şu bir talep yoğun, Ramazan birkaç sıra yükseldi. Tatlısı yemeği için genellikle talep. Beşin deposu olması nedeniyle tercih yoğun oluyor. Şu bir kilogramda toptan fiyatı 7 TL’den perakende ise 7,5 TL’den satılıyor. Taleplerin yoğun olması bizlerin de yüzünü güldürdü” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK