Sağlık çalışanlarını hedef gösteren imam hakkında soruşturma başlatıldı

Sağlık çalışanlarını hedef gösteren imam hakkında soruşturma başlatıldı

16 views
0
PAYLAŞ

Konya Valiliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Konya’da doktorları hedef alan Kayalar Camisi’nin imamı Ahmet Gür’ün soruşturma başlattığını duyurdu. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı da imam Gür hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Konya Şehir’nde katledilen Dr. Erdem Kara’nın doktorları 2 Konya Kayalar Camii’nde imam hutbesinde doktorları aldı.

Konya Valiliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı imamı hakkında soruşturma başlatılacağını açıkladı.

İMAM DOKTORLARI HEDEF ALDI

Tıp Dünyası adlı Twitter hesabından görüntüde cemaate vaaz veren imam Ahmet Gür, “Dün hastanelerin hiçbir şey yapamazsınız. Bu doktorların daha fazla öldürülmesini canlandırmak, tahriktir” diyerek doktorları hedef aldı.

GENEL SAĞLIK-İŞ’TEN SUÇ DUYURUSU

Genel Sağlık-İş Sendikası, Konya Kayalar Camisi imamı Ahmet Gür hakkında suç duyurusunda bulundu.

Genel Sağlık-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Genellenme oluşturma Tarık Doğan ile ilgili olan “Sağlık İş Sendikası ile ilgili olarak, 2 genel sosyal medyaya yansıyan, bu ve benzeri eylemde bulunanlar – şu ana kadar 3 – yaklaşık, TCK 261 / 1 ve 2 Başarıya kavuştuğu için adaylığa suç duyurusunda bulunuyor… Meczuplara geçit yok…” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konya Valiliği, sağlık çalışanlarını hedef gösteren cami imamı başlatılacak. Valilikten yapılan düzenleme şu ifadelere yer:

“08.07.2022 tarihinde medyaya yansıyan ve camide söylendiği anlaşılan doktorlara/sağlık hizmetine ilişkin ifadelerle ilgili olarak imam hakkında araştırma/soruşturma başlatılmıştır.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK