Şahan Gökbakar’dan Süleyman Soylu’nun ‘siyasi darbe’ açıklamasına tepki

Şahan Gökbakar’dan Süleyman Soylu’nun ‘siyasi darbe’ açıklamasına tepki

12 views
0
PAYLAŞ

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gitmeye hazırlanıyor. Sosyal çevrenin yaptığı paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, 16 gün sonra ortaya çıkan olan seçimleri “siyasi darbe girişimi” olarak niteleyen Bakan Soylu’ya tepki gösterecek, “Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecek. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili vuran depremler nedeniyle yeni önlem altında yürütülen seçimlere 16 gün kaldı. Bu seçimde, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyeleri belirlenecek.

Pusuladaki sıralamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan seçimde yarışacak. Kritik seçime 16 gün kala siyasi partilerin seçimlerini okurken parti ekranlarına saldırı haberleri geliyor.

Adalet Bakanı Bozdağ’ın dindar muhafazakar seçmenin hassasiyetita olduğu Urfa’da konuşma sırasında yaptığı ‘şampanya-secde’ karşılaştırmasının ardından bir tepki uyandıran açıklama da hükümet Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu’dan geldi.

‘SİYASİ DARBE GİRİŞİMİDİR’
Soylu, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri seçimleri konusunda, “15 Temmuz, Tam darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirebilecek siyasi darbe girişimidir…” demişti.

Soylu, devamında, “Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika’nın başındaki zat yıllar önce söyledi. Yıllar önce denedikleri bütün giderken berhava olurken ancak böyle bir şekilde ortaya çıkan Türkiye’yi ele geçirebileceklerini ifade ediyorlardı” diye konuşmuştu.

‘ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN’
Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim diye yaptık ama darbemiymiş 14 Mayıs…Ooovvv… Bunu buradan açıkladığınız çok iyi oldu. Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK