Sahibi yolu kapattı, mahalleli kapıda kaldı

Sahibi yolu kapattı, mahalleli kapıda kaldı

11 views
0
PAYLAŞ

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde sakinlerinin kullandığı yola tapu tarafından kapı konuldu, onlar uygulandı. Evlerine ve arazilerine gidemeyen vatandaşlar, yeni yol eğitiminden yardım istedi.

İmamoğlu’nda “ön tarla sahibi ve ev sahibi olan köy yolunda, tapu sahibi kapık okula gidecek evlerine ve tarlalarına gidecek. giden yolda olan yaklaşık 15 zeytin ağacının elde edilen araziden kullanıcı yolundan kamu tarafından gözetilerek sakinlerine savunulacak.

Mahalle sakinlerinden Osman Korumaz (82), “Benim orada evi”nden dolayı küçük kızınının küçük düşmek zorundam var. Hanımım hasta 80 yaşında. Benim burada çiftliğim var gidemiyorum. Yol açılsın. Bu ayrımın ilerisinde tarihi köprü var. Zeytin yolunun içinde. Zeytinler kesilebilir ya da başka yere dikilebilir. Yolu kapattığı yere taşısın ben evime geçemiyorum” diye konuşuyor.

“2 ay önce kapı konuldu”

Koyunevi Muhtar Vekili Ahmet Yüce, “Tapu Kadastro yol olarak girişte yetiştirmekda, “Bu yol eskiden beri mahalle okuyucudu. Burada düşünce ekimi tarım arazisi var. Kapıdan sonra yaklaşık 5 hane var. Burada sorun 2 ay önce başladı. Başka bir tarla kendi arazisinden izin verdiği bir yol vardı, onu kapattı. O yolu bu arazide sahibi Ahmet Turgut kullanandu. Geldi, kendi tarlasını ölçtürdü ve bu yol Ahmet Turgut’un tapulu arazisi içinde kaldı. O da tapulu arazisi içinde kalan yolu kapattı. Tapu Kadastro’nun geçtiği yolda zeytin ağaçları var. Ona da zeytin bahçesi için yaşamak için başvurularda cevap alamıyoruz. Yolun bir girişini istiyoruz. Zeytin ağaçlarının bulunduğu arazisinde, sökülüp taşınabilen bir ev sahibi olabilir” dedi.

“Türkiye-Suriye sınırı kapısı gibi oldu”

Hüseyin Zorlu ise 200 dönüm arazide çiftçilik burada, “burada 10 bin dönüm araziden bahsediyoruz. Bu yol Ahmet Bey’in tapulu arazisinde kalıyor ama hemen yanında bulunan zeytin ağaçlarının nasıl Tapu Kadastronun yolundan geçiyor. Zeytin ağaçlarının Başka bir arazide ulaşamayacak. -Türkiye sınır kapısı oldu” dedi.

Yoldan tarlasına ulaşımı kapanan Murat Kılıçlı, “Şu an mağdur olduk. Üretim yok. Devletimiz 1 karışmak ekilmedik arazin biz yolundan geçemiyoruz. Başka yol da yol yok. Zeytinler kurbanın taşınmayın” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK