Şahutoğlu: “Çocukların eğitimlerinden uzak kalmamaları bizim için önemli”

Şahutoğlu: “Çocukların eğitimlerinden uzak kalmamaları bizim için önemli”

4 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Hatay Koordinatörü Selçuk Şahutoğlu, yaşanan deprem felaketinin ardından belediye olarak Hatay’da bin 500 kişilik çadır kent kurduklarını kaydederek, “Çocuklarımızın eğitimlerinden uzak kalmaları için hızlı bir şekilde bu noktada kreş ve etüt merkezi açtık” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem felaketinin ardından okulların çocukları ile eğitim-öğretimleri şimdilik yarıda kalan öğrencilerin daha fazla mağdur olması adına kurular çadırkent içinde etüt merkezi de yer aldı. Çalışma ortamı ilköğretim ve lise öğrencilerine, Büyükşehir Belediyesinin uzman eğitimcileri tarafından karma eğitim veriliyor.

Okul öncesi dönem grubu için de kreş hizmetinin verilme çalışması hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Hatay Koordinatörü Selçuk Şahutoğlu, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra, Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’da bin 500 kişilik bir çadır kent kurduk. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu noktada okul Önceki bölümlerin da yanındaydık ve bir kreş açtık.Burada bulunanlara sosyal sınırlamalar yanı sıra, oyun ekleme adına eğitimler de veriyor.Aynı zamanda Mersin’de bulunduğumuz etüt merkezlerinin bir benzerini Hatay çadırkentimizde kurarak, eğitimden uzak kalan sahaların hem sınavlara hazırlanması, hem de derslerinden geri kalmamaları adına bir etüt hizmeti sunmaktayız” kullanımlarını kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK