Seçer: “Mersin, geniş bir renk cümbüşünün olduğu bir kent”

Seçer: “Mersin, geniş bir renk cümbüşünün olduğu bir kent”

5 views
0
PAYLAŞ

İstihdama katkı sunan iş yerlerinin ve sınırlamanın açılmasından duyduğu memnuniyet ifade eden Seçer, “Mersin, geniş bir renk cümbüşünün olduğu bir kent. Mersin, ekmeğini taştan doğuracakların, alın teriyle kazananların, kendilerine ve ülkelere daha iyi bir gelecek kitabı isteyenlerin kenti. Türkiye’nin her tarafından ilgi odağı olan ve göçlerle büyümüş bir kent” dedi.

Mersin’in hırslarının törpüleneceği, ideolojilerin ön plana çıkarılacağı ve insanların ayrıştırılacağı bir kent olmayacağını vurgulayan Seçer, “Mersin, insanların bütünleşeceği bir kenttir. Mersin’i böyle anlamazsak, böyle hissetmezsek, bu duyguları sevmezsek, Mersin’de yararlı birer yönetici olamayız. Ben ilk yuvasından beri kentime huzur, kardeşlik ve mutluluk havası verme gayreti içindeyim” diye konuştu.

“Huzuru tesis etmek için, genetik kodlarımızda insan sevgisi olmalı”

Bir kentte yol veya köprü yapmak kolay, ancak kesinlik tesis çok farklı biline değinen Seçer, “Bunu başarmak için öncelikle genetik kodlarınızda insan sevgisi, itikat ve inançlar olacak. Ben Mersin’de belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duymak istiyorum. Muhtemelen ki sizler de Mersin’de olmaktan, Mersinli olmaktan gurur ve onur duyuyorsunuz. Bu onuru hep birlikte taşıyacağız. Bundan sonra da Mersinimize katkı vermek için, hep birlikte katkı. Her şey çok daha güzel olacak” ifadesini kullandı.

Seç Başkan daha sonra, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile birlikte, Mezitli ilçesi Merkez Mahallesi’nde esnaf ziyaret edip, tüketicila bir araya geldi.

Vatandaşlarla selamlaşıp, esnafa ‘Hayırlı İşler’ dileyen Başkan Seçer, gittiği her noktada yoğun ilgi ile karşılaştı. Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından, gezi boyunca çocuklar oyuncak yönetilirken, Seçer bir kıraathanede mola vererek, çocuklarla çay eşliğinde sohbet etti.

Seçer’in, Merkez Mahallesi Fındıkpınarı Caddesi’nden başlayan esnaf ziyareti, Mezitli GMK Bulvarı boyunca devam etti. Vatandaşlarla sohbetinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hem Mezitli’ye hem de Mersin geneline yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Seçer, özellikle yurttaşların yolunu okurken dinlerken, gerekli notları da aldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK