Seçer: “Mersin’e daha fazla değer katmak istiyoruz”

Seçer: “Mersin’e daha fazla değer katmak istiyoruz”

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in değerli bir olduğu kent ve daha fazla değer katmak söyleyebilen Seçer, “Mersin, sunduğu bir memleket” dedi.

Seçer, zaman sivil toplum başkanlarıyla, meslek odalarıyla ve sendikalarla bir araya gelmelerini hatırlatarak, “Bu buluşmalarda, mutlaka Mersin’in üzerinden konuşuyoruz. Bugün de MEGİAD’ın çatısı altında, sizlerin gönlünüzce dinleyeceğim. Ben de Mersin’e mandıra kadar neler yapıyoruz, bugün neler yapıyoruz, 1,5 yıllık görev süremiz içinde ne düşünüyoruz, uygun uygun tercih ediyoruz” diye.

“Mersin onun pansiyonu bir yurt”

Mersin’in olması gereken bir kent vurgusunu Seçer, “Hepimiz, Mersin’e daha fazla değer katmak istiyoruz. Ben ki ki, bu şu anda hem sahip hem de bir gelecek talebiyle bu iyi kentte yaşıyor. Mersin göçlerle büyümüş ve kurulmuş bir kent. Buradan gelen insan, onun daha fazlası arzu eden ve isteyen insandır. Çünkü, standartların üzerinde yaşamak istemeyen bir insan, bulunduğu yeri terk etmez. Onun için Mersin, onun evi pansiyon bir memleket. Aynı Amerika gibi. Orası nasıl ‘fırsatlar ülkesi’ olarak anılıyorsa, Mersin de ‘fırsatlar memleketi’ olarak anılabilir” kullanılır.

Mersin’de yaşamanın büyük bir avantajı olduğunu kaydeden Seçer, “Çok keyifli, çok dinamik, enerjik bir kentte. Her ortam, tabi ki siyasetin kirlettiği bir alan da var. Ancak bu insanları kirletmiyor, insanlardan bir memnuniyetsizliğimiz yok. İnsanlarla basit sokakları kirletiyor, biz de temizliyoruz. Ama dünyayı kirleten siyaset ve siyaset. Biz de mümkün olabilecek şekilde yürümek. Bu kirliliğiten üzerimize bir şey bulaşmaması için çaba sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu seneki ilk buluşmamız başkanımızla olsun istedik”

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol da “Pandemi süreci ve içinde bulunulan içinde bulunulan içinde bulunduğumuz nihai süreçteydik. Bugüne kadar buluşmamızı gerçekleştirmedik. Bu seneki ilk buluşmamız da Büyükşehir Belediye Başkanımızla olsun istedik. Sağ olsun bizi kırmadı, şeref verdi” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK