Şehit babasından duygulandıran sözler: “7 senedir gelecek diye bekliyorum”

Şehit babasından duygulandıran sözler: “7 senedir gelecek diye bekliyorum”

2 views
0
PAYLAŞ

kutlama törenleri düzenlendi. 2016 yılında Şırnak’ta operasyonda şehit olan Jandarma Sağlık Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker’in babası Hasan Eker, “Kimisi ne mutlu şehit babasısın diyor ama 7 sene oldu ben hala gelecek diye bekliyorum” dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıldönümü kutlamaları protokol üyeleri, çocukları, askerleri, şehit yakınları ve çocukları, Akbelen Mezarlığı içindeki şehitlikte düzenlenen törene katıldı. Şehitlikte değerlendirme törenine Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, milletvekilleri, protokol üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı atışı yapıldı. Vali Pehlivan daha sonra şeref defterini imzaladı.

“Sizler düşmana geçit sonuçlarınız evlatlarınız da vatanımızı bölmeye yeltenenlere geçit vermiyor”

Şeref defterine yazdığı metni okuyan Vali Pehlivan, “Aziz şehitlerimiz, Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıl dönümünde şehitlerimizin anma günü yetiştirmesiyle huzurunuzdayız. , cephelere koştunuz. Gövdenizi siper ederek, vatan atmosferini korudunuz. Her karışını kanlarınızla feda ettiniz. Gösterdiğiniz Rengini mübarek kanlarımızdan alan al yıldızlı bayrağımızı asla boynu bükük bırakmadınız. . Sizin bu kahramanlıklarınız, kazandığınız Çanakkale gibi destansı zaferler sayesinde bugün başı dik, alnı açık olarak harici emanetiniz olan bu güzel vatanımızın içerdiğini içerdiğinin bilinci içerisindeyiz. Sahip olduğumuz minnettarlığımızı göstermenin yegane yolunun ancak uğrunda canınızı feda etmekten kaçındığınız, vatanımıza terimizin oğlu damlasına kadar sonuna kadar, sahipten çıktığı idrakindeyiz. Nasıl ki siz, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve diğer savaşlarda birleşerek, milletimize diz çöktürmek, vatanımızı parçalayıp, yerleşiki yok etmek maksadıyla komuta geçen, düşman ordularına bölümleriniz, bugün de evlatlarınız, vatanımızın bölünmez bölgelerini bozmaya yeltenen hain şer odaklarına, terör Organlara, onların dahili ve harici destekçilerine asla sonunda ulaşacak, cansiperane mücadelesini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

“7 yıldır bekliyorum diye bekliyorum”

2016 yılında Şırnak’ta operasyonda şehit olan Jandarma Sağlık Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker’in babası Hasan Eker, “Kimisi ne mutlu şehit babasısın diyor ama 7 sene oldu ben hala gelecek diye bekliyorum. Yani diyecek bir şey yok. Devletimiz, sağ olsunlar gelirler” Bizi ziyaret ederler. Zaten şehit aileleri olarak biz başka bir şey istemiyoruz.

Şehit annesi Aynur Eker ise çok büyük bir acı verdiğini kaydederek, bütün şehitlere rahmet diledi.

“Çocuklarımızı vatanımızın şerefi ve namusu için şehit verdik”

Şehit Erol Özkul’un babası Mehmet Özkul da şehit oğlunun vefatından 3 ay sonra torunu olduğunu belirterek, “Şehitlerimiz, vatanımızın, milletimizin namusu için şerefi için şehit oldu. Şehitleri saymayanları da çok yadırgıyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK