Şehitler gününde anneler gözyaşlarını tutamadı

Şehitler gününde anneler gözyaşlarını tutamadı

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da şehitliğe gelen anneler oğullarının kabristanı başında gözyaşlarına boğulurken şehit annesi Hatice Demiryürek, oğlunun geride kalan kız çocuğunu yaşadığını aradan 7 yıl kaçakne olmasına rağmen acısının çok taze olduğunu söyledi.

18 Mart Çanakkale Zaferini Anma ve Şehitler Günü nedeniyle Adana’da Asri Mezarlıkta bulunan şehitliğe akın oldu. Vatan uğrunda şehit olan askerlerin annesi, babası, çocukları ve eşleri şehitliğe onları için dua etti. Özellikle şehit anneleri onların kabristanı başında gözyaşlarına boğulması duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Oğlu Piyade Uzman Çavuş Kadir Demiryürek’i 2016 yılında şehit veren anne Hatice Demiryürek, her 1 Mart’ın kendileri için hüzünlü geçtiğini belirterek, “Oğlum geride bir kız çocuğu bıraktı. Aradan 7 yıl geçti ancak hala bugün gibi içimiz yanıyor” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Oğlu Kadir Görgülü’yü 2016 yılında şehit veren anne Medya Görgülü ise oğlunu çok özlediğini anlatarak, “Her bayramda, özel günde kabristana geliyoruz. Acısı hala çok taze. Onu çok özlüyoruz. Özlemi hiç bitmiyor. İçimiz yanıyor ama başarabilen bir şey olmuyor” diyerek ağladı.

Şehitlikte Adana Valiliği tarafından da tören düzenlendi. Törende Adana Valisi Süleyman Elban ve diğer organları anıtın önüne çelenk koydu. Tören dualarının okunması ve şehit mezarlarının ziyaret edilmesiyle oğlu bulundu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK