Şenol Güneş’in isteği Brezilya modeli

Şenol Güneş’in isteği Brezilya modeli

8 views
0
PAYLAŞ

Beşiktaş’ta ikinci devre çalışmalarına devam ederken teknik direktör Şenol Güneş, eksikleri kapatacaklarını söyledi. Oyun tarzını değiştireceklerini söyleyen Güneş “Brezilya gibi bilim ve yaratıcılığı olan ama aynı zamanda rakibi olan baskı ve baskıyla boğan bir takım istiyoruz” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dünya Kupası arası devam ederken basın toplantısında genel durum ve takımın açıklamalarında bulundu. Mevcut cihazları çalıştırmayı hedefleyenler Güneş “Çok açık ve samimi bir şekilde konuşuyorum. Tekrar tekrar doğruları işleyeceğiz. Oynayacağımız oyundan keyif alacağız. Geçmiştekinden daha iyi olacağım. Sizlerin de bize destek olmasını bekliyoruz. Bu arayı elindeki oyuncular mevcut kullanmak yukarıya çıkarmak için bir avantaj olarak özüm. Taktik olarak değişiklikler olacak. Rakibi kovalayan değil, rakibin bizi kovaladığı bir takım oluşturmak istiyoruz. Brezilya gibi yaratıcı ve yaratıcılığı olan ama aynı zamanda rakip basın ve baskıyla boğan bir takım istiyoruz” dedi.

Weghorst ile daha önce uğraştığı Mario Gomez’i karşılaştırmayan davranışları çalıştırıcı “Gomez tarz olarak daha hamleli ama Weghorst daha farklı bir oyuncu. Kazanma arzusunu olan, bitiş noktasına kadar göstermek isteyen biri. Dele alli pozisyonu farklı olsa da Gomez ile karşılaştırılabilir. Dele’ye ‘Sen bana 1 adımda, ben sana 3 adımda atacağım’ dedim. Dele Alli gider mi, gitmez mi Bilmiyorum ama çalışmayla çok değişeceğini düşünüyorum. Sağ bek içinse elimizdeki Rosier gibi bir oyuncu varken başkasını almayı doğru bulmam. Bu takım direktörü. İyi oynadığı zaman sorun yok ama bir dalgalanmayı atlattı. Bu da olabilir, normaldir” ifadesini kullandı.

Sakatlığı bulunan Rachid Ghezzal’in durumunu değerlendirirken Güneş “Ghezzal iyi bir oyuncu, iyi bir karakter. Elimizdeki böyle oyuncularımızı artırmak istiyoruz. Bir an evvel selamlaşmasını bekliyoruz. Şubat’ta gelecek. Ne kadar verimli olur, sahaya girince sınırlandırılır. Elimizdeki hücumcuları onun oynadığı değil ama farklı bir şekilde kullanıyoruz. Hücum hattında acele etmiyorsun. Savunmada bire bir oynama özelliğimizi geliştirmemiz gerekiyor. Takımı ayağa kaldıran oyuncuları tutacağım onların dışında kim olursa olsun kulüple konuşup ona göre davranacağız. Oyuncu bakacağız bakacağız değerlendireceğiz. Bizim koridorları, muhafazaları var” sarf etti.

KARTAL GÜÇ DEPOLADI
Beşiktaş, FIFA Dünya Kupası nedeniyle Spor Toto Süper Lig ‘e verilen arada hazırlıklarına, dün sabah BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı antrenmana devam etti. Basına kapalı idman, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Teknik Direktör Şenol Güneş’in yöneticiliği yapılan antrenman, kondisyon ve taktik çalışmasıydı. Salonda başlayan idman; ısıtma, denge ve kuvvet çalışmasıyla devam etti. Minyatür kale maçı antrenman sonrası, dar alanda yapılan çift kale maçıyla tamamlandı. Beşiktaş, hazırlıklarına dün saat 17.00’de basına açık yaptığı çalışmayla devam etti.

MASUAKU’NUN BİLETİ KESİLDİ
Beşiktaş’ın sezon başında kiralık olarak kadrosuna kattığı Arthur Masuaku ile devam edilmemesi yönünde karar verildi. Şenol Güneş’in 11’de düşünmediği Arthur Masuaku ile devre arası yollar ayrılacak. Yönetim, oyuncuyu ikinci devrede başka bir takıma kiralamak amacıyla bonservisini elinde bulunduran West Ham United ile görüşerek çözüm arayacak. İstediği operasyonu gerçekleştirmesi halinde Siyah-Beyazlı takım, Masuaku’nun yerine yabancı bir oyuncuyu oynayacak. Demokratik Kongolu yıldız için İngiliz ekibiyle imzalanan kiralama sözleşmesinde 2.2 milyon euro opsiyonlu bonservis maddesi bulunuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK