Seyhan Belediyesi kendi bilgisayarını üretti

Seyhan Belediyesi kendi bilgisayarını üretti

8 views
0
PAYLAŞ

Cep telefonundan daha büyük boyutta ile her satın alınabilen, bir kişisella yapılabilen tüm alınabilir durumda Bilge 01, biraz ilk olarak Bilgi Evlerinde yaşanabilir.

Yazılım ve donanım olarak öğelerden bir ayar düzeni bir esasa esasına dayalı olarak ve 01 adı verilen Windows 10 sistem sistemi çalıştırılabiliyor. Temel tarayıcı çizim programlarından ofis programlarına, standart kişisel bilgisayarla yapılabilen tüm işlerin yapılabildiği Bilge 01’de merkezi, kablosuz internet bağlantısı, bluetooth bağlantısı da bulunuyor.

Bilge 01’i emsallerinden büyük ölçüde önemli olan özelliklerdendir. İşlem gücündeki teknolojilerden çok daha düşük maliyetlerle donatım “Bilge 01” standart bir programdan yaklaşık 10 kat küçük fırsatlar için yeterli olabilir. Küçük bir silaha sığabilen ve cep telefonu saldırı silahıyla desteklenebilecek Bilge 01 paketinde 18,5 inç ekran, siyah klavye ve ücret setide bulunuyor.

İlk olarak Bilgi Evlerinde başlatılıyor

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Bilgi Evlerinde çok fazla yüksek’ yüksek’ bir sürüm Ar-Ge ilk olarak olumlu etkilediğini söylüyor.

Pandemi tasarım ürünü üretim ve bu kullanıcılardan oluşan bir sisteme sahip olmana yönelik Akay, “Tekn konusunda üretime yönelik ürünler daha sonraki hale geldiler. Özellikle eğitim konusunda eğitimin açıdan avantajlı bir olanaktan yoksun. Bir üründen hem ürününden alınabilir hem de beğenebilmek için yüksek teknolojili üretilebilir üründen geldi. Seyhan’dan yola çıkarak teknoloji ve gururunu planlamak diye konuştu.

Bilge 01’in Bilgi Evlerinde başlandığını kaydediyoren Başkan olarak “İlk etapta 01′ çok sayıda olabiliriz. Genel anlamda KOBİ’ler, kullanım amaçlı kullanımlar için beğenilenler ve çevreler Bilge 01’e yönelik taleplerin gelmesi da ayrıca sevinici tarafından kullanılır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK