Silifke kırsalında 8 kilometrelik yol yenilendi

Silifke kırsalında 8 kilometrelik yol yenilendi

3 views
0
PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile Muhtarlık İşleri Dairesinin işletmesinde yürütülen çalışma çevresinde, çiftçilerin en çok kullandığı Sömek’i Hüseyinler’e bağlantı yolunda çift kat emülsiyon asfalt yapımı tamamlandı. Ortalama 7,5 metrelik yol genişliği sayesinde, artık büyük ve küçük araçlar rahatlıkla yan yana hareket ederek gelişebilir. Domates, patlıcan, kivi, karnabahar, brokoli gibi ürünler yetiştiren işletmeler, tozlu ve bozuk yollardan kurtulup, temiz ve konforlu yollara kavuştu. Üreticiler Silifke ya da Erdemli Haline ürünlerini taşırken, yeni yollar sayesinde artık 10 kilometre daha az yol gidiyor ve yakıt giderleri da azalmış oluyor.

“Yapılan çalışmayla korunma yolu 10 kilometre kısaldı”

Büyükşehir Belediyesi Silifke Koordinasyon Şube Müdürü Atilla Erdem, yapılan çalışmalardan bahsederek, “Sömek’i Hüseyinler’e bağlantı bağlantı yolumuz, çiftçinin en çok kullandığı yollardan biri. Sömek Mahallesi’nde üretilen ürün Silifke’ye gitmesi ya da Hüseyinler Mahallesi’nde üretilen ürün Erdemli Haline gitmesi halinde, yol 10 kilometre daha kısalmış oldu. Bu bölgelerin tamamınıyla çiftçilik. 8 kilometrelik ve genişliği yaklaşık 7,5 kilometre olan, 2 aracın rahatlıkla geçeceği güzel bir yol oldu” dedi.

“Yol sayesinde hem zararları, hem yakıttan tasarruf ediyoruz”

Sömek Mahalle Muhtarı Cengiz Ünver, Sömek Mahallesi ile Hüseyinler arasındaki bağlantı yolunun yapılmasıyla çiftçinin kullandığı yoldan konforlu hale geldiğini, elden faydalanarak ve daha kısa sürede taşındığını belirterek, “Bu yol daha önce de açıktı ama çok bozuktu. Gidiş geliş çok olmasına rağmen, araçlara geçilmiyordu. Buranın tarım bölgesi olduğu için Başkanımız Vahap Seçer’den rica ettik. O da sağ olsun bizi kırmadı. Şu anda halkımız çok memnun. Burada yazın özellikle kivi, domates, patlıcan yetişiyor. Bu ürünleri göndermek için yönlendirme bozukluğundan dolayı büyük arabalar girmiyordu. Şu anda tır bile giriyor. Köylümüze çok güzel bir hizmet yapıldı. Yolun kısalmasıyla, ayrıca yakıttan da tasarruf etmiştik” diye konuştu.

Çiftçilik ile bulunmasını sağlayan Mehmet Kurt, yol yapılmadan önce arabaların sürekli arızasını yaptığını ifade ederek, “Çok şükür şimdi tozdan ve arızalardan kurtulduk. Malımız, sebzemiz kurtuldu. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK