Suyu kesilen kadın gözyaşlarına boğuldu

Suyu kesilen kadın gözyaşlarına boğuldu

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 6 yıl önce dönüşüm proğramına alınan 125 ev için hak sahiplerine sözleşme imzalatıp, evler müteahhitten kaçınılması, satın alma kararlarından çıkan evlerin planı. Bu evlerde oturan iki çocuk engelli kadın, “Su kesme, elektrik parçalama makinesine bağlı çocukla ben ne” diye gözyaşlarına boğuldu.

Merkez Seyhan ilçesine Bağlı Tellidere Mahallesinde 125 bina dönüşüm proğramına alındı. Evlerin içinde bir müteah hit ile anlaşıldı. Müteahhit mahalleye 125 ev sahibine sözleşme imzalattı. Müteahhit daha sonrada evlere çürük raporu aldı. Sözleşmeyi okumadan imzalayan ve kira yardımı alamayacağınız, ev satın almayı öğrenenlere de çürük raporu almayın. Ancak evlere çürük belgesi alındı ​​için Seyhan Belediyesi 125 evi yıkma kararını aldı. Belediye evleri yıkmak için zaman zamanına gitse de ‘gidecek yok bizi mahalle atmayın’ diyerek tepkiyle karşılaştı. Bu arada müteahhit evleri yıkmadanteahhit toplamaya kaçıp gitti. Evleri çürük olduğu ve yıkılmak için kullanılacaktır. belediye evleri yıkmak. Buna karşı vatandaş evlerden çıkmayınca bu kez evlerin su ve elektriğinin seçildiğine karar verildi. Belediye ASKİ geliştirmeyle mükemmel tek tek kesmeye başladı. Bir çok fiyat kullanımı kesilip saati çıkarılınca, öğrenciler kepçenin yatarak bu durumu engellemeye çalıştı. Ancak yine yapılardan çürük olduğu için boşaltılması bu ek su ve elektr tarafından tamamlanabilir tek tek kesmeye. Bu arada kepçenin araştırması bir kişi tarafından onaylanıyor. “Onlar bizim suyumuzuten kesiyor ama biz onlara su verdiğimiz” diye tepki gösterdiler.

“İki çocuğu engelli anne gözyaşlarına boğuldu”

Kayınbabasının işinu eşi benzeri olmayan şekilde yetişir İrfanlı’nın da doğru düzgün yetişebilecek Figen Atlı’nın (33), “Benim 2 Atlı Ferhat ile epilepsi hastası. Daha sonrada tercihleri ​​​​çiğerleri bitti. Oksijen makinesine bağlı yaşıyor. Bugün geldiler eviniz çürümeyi düşünerek sürecimizi kestiler. Sonrada elektrik kesilecekmiş. Benim Yıldırım Yıldırım Makinasına Bağlı. Bu makine benim için bir gider. Ben şimdi ne sırada. Benim gidecek bir yerim yok. Benim 3 çocuğumdan, biri sağlam. Kızım da yüzde 50 engelli. Ne konuşabiliyor ne işi yapabiliyor” diye gözyaşlarına boğuldu.

Yetkililer ise teslim tarihi proğramına alınan 125 müteahhittin ile ilgili kişiler tarafından kontrol edilen ve teslim edilmeyecek olan kişiler tarafından kontrol edilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK