Tarihi ticaret yolu yenilendi

Tarihi ticaret yolu yenilendi

5 views
0
PAYLAŞ

Tarsus’un Kargılı Mahallesi ile Adana’nın Küçükçıldırım ve Büyükçıldırım mahalleleri arasında kalan ve pamuk ekiminin yoğun olduğu dönemlerde sık kullanılan tarihi ticaret yolu, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla çift kat sathi asfalt ile kaplandı. Bozuk zemin nedeniyle son dönemde tercih edilmeyen 5,5 kilometre uzunluğundaki yol ağında, daha önce zemin işletme faaliyetini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından çift kat sathi asfalt serim çalıştırıldı. Yapılan çalışma geniş kapsamlı seferlerde kısıtlamalar kısalarak, hem harcamaları hem de akaryakıttan tasarruf sağlanmış oldu.

Yolun asfaltlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Kargılı Mahallesi Muhtarı Münir Irgal, “Bu yapılan yol, iki vilayeti birbirine bağlayan tarihi bir yol. Aynı zamanda çiftçilerin de oldukça yoğun kullandığı bir yol. Bu yolu tekrar düzenleyen Vahap Seçer Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Tüm alanlarda yaptığı başarılı ekiplerden da devamını tebrik ediyorum” dedi.

Adana Büyükçıldırım Mahalle Muhtarı Alpaslan Ceyhan ise, “Mersin Büyükşehir Belediyesine sonsuz teşekkürler ediyorum. Burası, Tarsus’a pamuk getirdiğimiz yollarımızdan vardı. Bütün arazilerimizin geçiş noktası, ana yollarımızdan biri. Eskiden yol kötü olduğu için, Kargılı’ya gidip gelemiyorduk. Yenice’yi dolaştığımız zaman da 20 kilometre yürüdük. Ama yol düzeltilince, aramız 5,5 kilometreye düştü. Her şey için teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK