Tarsus Şehir Tiyatrosunun Ezop ve Çirkin oyunu sahnelendi

Tarsus Şehir Tiyatrosunun Ezop ve Çirkin oyunu sahnelendi

15 views
0
PAYLAŞ

Tarsus Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Ezop ve Çirkin’ oyunları, tiyatro severler tarafından büyük beğeni aldı.

Her ay yayınlanan etkinlik takvimine göre sahne alan Tarsus Şehir Tiyatrosu, bu hafta Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve bir kolejde yoğun ilgiyle karşılandı. Atatürk Kültür Merkezinde Çirkin oyunu, kolejde ise Ezop sahnelendi. Salonların tıklım tıklım dolduğu sahada, oyuncular ayakta alkışlandı. Reji ve drama turjisini Nihat Çapar’ın yaptığı Çirkin ve Ezop tiyatro severler tarafından keyifle izlendi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum, onları yıllarca tanıyorum. Hikayelerini çok yazıyor güzeller. Türkiye’deki en iyi ödülleri topladılar. Tarsus’u sanat şehri yapma yolunda Tarsus Şehir Tiyatromuz sizlerin yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Özellikle sanat ve sanatçıya destek arıyor. oyunlarımız ile Tarsus’u daha yaşanabilir bir şehir yapmak için çalışıyoruz. Tüm sanatsever misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Tarsus Şehir Tiyatrosu büyük ilgi var”

Oyunların yoğun bir ilgiyle izlenildiği üretilen reji ve dramaturjisini üslenen Nihat Çapar ise “Tarsus Şehir Tiyatrosu Çirkin isimli yeni sezon oyunumuz dün Mersin Yenişehir Belediyesindeydi. İki katlı bir salon. Balkonla birlikte yine fuldü. Düşünün ki Tarsus Şehir Tiyatrosu Mersin’e gidiyor. Eskişehir’e gidiyor, Ankara, İstanbul’a ve kapalı gişe oynuyor.Burada kesinlikle yapılan işin özelliği her yerde olduğu gibi sanat sektöründe de bu kulvarda önünüzde gidiyor devam ediyor.Fakat yerel yönetimlerin sanat ekiplerine ne denli destek sonunda biz buralarda anlıyoruz.Eskişehir’e gidiyorce böyle bir kalabalık gördüklerini.Onlar sadece Tarsus Şehri’ni bekledikleri için geliyorlar.Ankara’ya gidiyorsunuz, böyle bir tiyatro kalabalık.

“Yeni Kültür Merkezimize kavuşacağız”

Tarsus’a Kültür Merkezinin kazandırılacağını anlatan Çapar “Buradaki temel unsurlardan bir tanesi oyunlarınızı oynamanız ve seyirciyle buluşturmanız. Tarsus maalesef 8 yıl gibi bir sürede kültür merkezini kaybetti. -8 yaşında müsamere için orayı kullanan bir çocuğu artık 17’li yaşlarına geldiğinde bunun acısını daha çok çektiği bir kültür merkeziydi.Başkanımız haftalar birkaç gün Ankara’ya giderek Kültür Merkezini Tarsus’a kazandırdı.Eğer ki Haluk Bozdoğan bunu yapmasaydı emin olun belki de orası atıl vaziyette öylece kendi haline bırakılmış bir şekilde duracaktı.29 Ekim’de yepyeni bir yüzüyle kültür merkezimizin sayın başkanımız tarafından açılışı gerçekleştirilecek. Tiyatrosunun yeni yapımlarını izlem göz devam edecek” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK