Tarsuslular ‘Genç Müzik Akşamları’nda buluştu

Tarsuslular ‘Genç Müzik Akşamları’nda buluştu

9 views
0
PAYLAŞ

Tarsus Belediyesi tarafından 3 gün süren ‘Genç Müzik Akşamları’, klasik müzik ile geleneksel müzik sanatseverlerle bir araya getirdi.

Tarsus kültürü, kentin sanat dokusuyla bir araya gelmelerinden sonra dinletilere ev sahipliği yaptı. Dünya çapında Türkiye’yi temsil eden genç yetenekler, Saint Paul Kilisesi’nde sahne alarak eşsiz bir dinletiye imza attı. Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen konser ile Tarsuslular sanatla bir araya geldi. 3 gün boyunca süren ‘Genç Müzik Akşamları’nın ilk gününde kemanda Ada Yalın, piyanoda ise Deniz Akalın konser verdi. İkinci gün piyanoda Deniz Akalın, klarnette ise Gizem Nur Bodur sahne aldı. Konserin son gününde bağlamada İsmail Enis Anıtoğlu ve Nuri Efe Sel birbirinden güzel eserler çaldı. 3 gün boyunca yoğun katılımın olduğu konserde eserler seslendirildi. Genç bileşeni, Tarsuslular tarafından büyük bir beğeni ile dinlendi.

“Tarsus’un yüzü bu şehrin zaten mayasında var”

Tarsus’un her dokusunda sanatının var olduğunu söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Bu kentte eşikler medeniyeti dediğiniz zaman o deyime farklı bir çıktı. Güvenlik olarak gruplar. Özgürlük olarak gruplar. Ya da daha ileri giderseniz sınırsız ve sınıfsız toplumdan bahsedebilirsiniz. Ama bunun bitmesi Tarsus’ta var olan 10 bin yıllık bir şehir, kültürü ve bunun içerdiği çok önemli bir bilinç var. Ama bu şehir çok güzel gençleri, kadınları ve insanları var. Özellikle gençlerimiz ve kadınlarımız bu şehir havasını, mutlaka hangi şart olursa olsun, ne niyetlerle hiçbir zaman unutmadan, kısmetine düşenlerle yetinmeyecekler. Tarsus’un o görme yüzü geleneğin gelen o çağdaşlaşma yüzü bu kent mayasında zaten var” dedi.

Gençlerle gurur duyduklarını kaydeden Bozdoğan, “Onlar bizim evledik. Benim yurt dışında da bizi çok iyi temsil edecekler. Onların her türlü eğitiminde, başarılarında belediye olarak yanlarında oluyorsunuz. Aynı zamanda son işletme 3 Aralık’a kadar olan 100 kişilik bir çocuk korosu oluşturuyoruz. Bunlar yurt dışında bizi temsil edecekler. Bu konudaki duyuruları yaptığımız ama sizde yardımcı olursanız, Tarsus’un o muhteşem çocuk korosunu ortaya koyarsak çok mutlu olurum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK