Tarsus’ta yağış tahribata yol açtı

Tarsus’ta yağış tahribata yol açtı

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Tarsus ilçesinde sabaha karşı birdenbire bastıran sağanak göstergesinin toplam ömrünün olumsuz etkileriken, bazılarının tahribata ve hasara yol açtı. Belediye ekipleri taşkın ve sel felaketlerinin geçenleri geride bırakma girişimini başlattı.

Tarsus ilçesinde sergile birlikte bazı sitelerin bahçe duvarları yıkılırken, onlarca araç sular altında kaldı. Yağış, özellikle Altaylılar Mahallesi’nde birçok noktada su taşkınlarına neden oldu, istenen zor anlar yaşadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi ekipleri, yağmurların yol açtığı olumsuzlukları giderebilmek için çalışma başlattı. Kapanan yolları iş makineleriyle açılırken, yerleşim yerlerinde oluşan balçıklar temizlendi, alt katta biriken sular boşaltıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın sonrası sel felaketinin geride bıraktığı oluşan hasarları teknik ekipler ile birlikte gördüğü yerde. Tarsus’un mevsim normallerine göre çok yoğun bir yağmuru sadece bir günde aldığına dikkat çeken yönetmen Bozdoğan, selin etkili olduğu son incelemelerde bulunup askerlerden. Bozdoğan, “Tarsus’ta yoğun bir yağmur meydana geldi. Küresel iklim değişikliğinin neden olduğu afette, metrekareye 26 kilogram yağmuru düştü. Şu ana kadar Tarsus Belediyemizin imkanları ölçüsünde mümkün olan her noktaya ulaşıp, elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ettik. Şu anda da tüm ekiplerimiz alarmda, gerekli çalışmaları yapmaya devam etmeye devam ediyoruz” dedi.

Yağışla ilgili uyarı nedeniyle hazırlıklı olanları kaydeden Bozdoğan, “Yağışın iletimiyle birlikte düşmanın konumuna ulaştık. Tüm imkanlarımızı mağduriyet yaşamaması için vatandaşlarımız için seferber ettik. Sorun yaşayan ev ve işyerlerindeki yağmur sularını tahliye ettikleri, istinat duvarlarının çökmesi sonucu su altında kalan araçları çıkardık. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun, Tarsus Belediyesi olarak yanındayız” diye konuştu.

Metrekareye 26 kilogram görüntüsünün görüldüğü ilçede hasar tespitinin yapıldığı bildirildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK